Zoeken Vraag het forum

Zwarte stukjes in ontlasting

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo,

    Ik heb al geruime tijd last van buikpijn, opgeblazen buik, lage rugpijn en vaak een stekende pijn rond de maag. Sinds de klachten ontstaan zijn, een paar weken geleden, ben ik op mijn ontlasting gaan letten en ik zag daar vandaag hele kleine zwarte, een beetje geclusterde stukjes in. Valt een beetje te vergelijken met vanille in bijvoorbeeld kwark (zwarte stukjes), maar dan dus wat dichter tegen elkaar aan. Alsof de ontlasting zwarte sproetjes had. Ik dacht eerst dat het misschien gewoon barsten waren, maar die zien er anders uit. Mijn ontlasting verder was wel gewoon bruin, met een paar slijmsliertjes. Ik heb geen last van diarree verder. Ooit heb ik van mijn huisarts de stempel PDS gekregen, maar ik heb er nog nooit op een dusdanige schaal last van gehad.

    Nu heb ik wel eens het één en ander gelezen over zwarte ontlasting, maar ik vraag me dan af op welke gradatie ik moet letten. Is de hele drol dan pikzwart of kan er ook gedoeld worden op de zwarte sproetjes die ik had?

    1 reactie
    Reageren
    John (moderator)

    Zwarte stukjes in de ontlasting zijn toch in de regel onverteerde voedselresten.

    Maar alleen ontlastingsonderzoek kan daar natuurlijk duidelijkheid over geven.

    Reageren
Reageer op: Zwarte stukjes in ontlasting
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.