Zoeken Vraag het forum

Zwarte ontlasting?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Robert

    Hallo,

    Net had ik last van zwarte ontlasting (althans, daar leek het sterk op). Wie weet was het ook wel erg donkerbruin, maar ik kon dat niet goed inschatten. Dat het erg donker was, is in ieder geval zeker. Nu schoot ik er net een beetje van in paniek en eigenlijk wil ik direct een HA bellen, maar aangezien het weekend is kan ik volgens mij nergens terecht (m.u.v. spoedgevallen).

    Een week of twee geleden heb ik regelmatig last gehad van steken en pijntjes in mijn onderbuik. Toen had ik een ‘normale’ ontlasting. Ik ben voor die klachten bij de HA geweest en die was van mening dat het mijn buikspieren waren, omdat ik ook een beetje in de stress zat. Het bloedonderzoek was verder helemaal goed. Die klachten zijn momenteel over, maar door die klachten ben ik elke dag mijn ontlasting gaan inspecteren en de kleur is altijd normaal geweest. Ook gisteren was dit nog het geval.

    De ‘zwarte’ ontlasting van net kwam er makkelijk uit en was niet plakkerig verder. Het had ook geen penetrante lucht. Wel meende ik een rood/bruine sliert te zien in de ontlasting. Het liefst zou ik op dit moment weer naar de WC gaan om een grote boodschap te doen in de hoop dat het weer weg is, maar daar moet ik even geduld voor hebben.

    Wat ik eigenlijk graag wil weten is wat de oorzaak kan zijn. Op internet lees ik allerlei dingen over bloedingen en kanker, en dat zijn nu niet echt geruststellende gedachten. Ik heb overigens geen voedsel gehad wat de ontlasting zwart kan maken (drop bijvoorbeeld), wel heb ik de ontlasting een uurtje of twee opgehouden. Maar het lijkt me niet dat het daar in zo’n korte tijd zwart van kan worden. Ik voed me met de gedachte dat het gisteren nog een mooie pindakaaskleur had, maar ik zou het toch fijn vinden als ik ietwat gerust gesteld kan worden.

    Is zwarte ontlasting echt pikzwart? Als de kleur van een autoband bijvoorbeeld?

    Wie kan me helpen? Alvast bedankt!

    2 reacties
    Reageren
    Quote

    Informatie over zwarte ontlasting:
    http://www.zwarteontlasting.com/

    Reageren
Reageer op: Zwarte ontlasting?

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 2 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

2 min leestijd

Nieuwe website Dokter.nl komt eraan (week 24)

4 min leestijd

Eczeem en hooikoorts: waarom ze zo vaak hand in hand gaan

4 min leestijd

Hooikoorts en immunotherapie: wanneer is het een optie?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 2 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.