Zoeken Vraag het forum

Niet kunnen poepen

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo,

    Ik kan niet meer op een normale manier poepen ik moet dit zelf altijd doen via een klysma.

    Wat kan ik doen om weer normaal naar de wc toekunnen gaan?

    6 reacties
    Reageren
    Tandor1

    Dat hangt er natuurlijk vanaf wat de oorzaak is dat je niet spontaan kunt poepen. Door het veelvuldig gebruik van klysma´s wordt je darm dus lui en zal het altijd moeilijker gaan.
    Je kunt in ieder geval je voeding en drinken aanpassen. Zorg voor dagelijks verse groenten, vers fruit en zorg dat je minimaal 2 liter per dag drinkt. Zorg ook dat je voeding genoeg voedingsvezels bevat. Informatie hierover kun je vinden op:
    http://www.voedingscentrum.nl

    Reageren
    Anoniem

    Oké zal mijn voeding hier op aanpassen.

    Heb ook het gevoel dat mijn ringspier te erg aanspant/sluit
    Is hier iets aan te doen?

    Reageren
    Tandor1

    Dat is moeilijk. Hangt er vanaf wat er met sluitspier aan de hand is. Waarom denk je dat de sluitspier te veel aanspant/sluit?

    Reageren
    Anoniem

    Dit om dat ik die met de clysma eerst moet versoepelen.
    als ik naar de wc ga gebeurt er niets blijft maar aangespannen

    Reageren
    Tandor1

    Als het na het clysma werkt is dat geen kwestie van te veel aanspannen. Er is op dat moment te weinig aandrang. Daardoor wordt de sluitspier onvoldoende geprikkeld.

    Reageren
    Anoniem

    Hallo.Mocht je ondanks vezelrijke voeding en voldoende beweging niet kunnen poepen,zijn er natuurlijk verschillende mogelijkheden van medicijnen e.d. Toch zou ik deze pillen niet aanraden omdat je darmen hier ook lui van worden.Gebruik je misschien ook medicijnen,die als bijwerking verstopping geven,dan kun je via je huisarts een poeder krijgen die je moet aanmengen.Helpt dit ook nog niet dan is er een vloeibare vorm die lactulose actavis heet.Deze helpt over het algemeen heel goed en is bij jou misschien het proberen waard.Vraag het je huisarts.Succes!

    Reageren
Reageer op: Niet kunnen poepen
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.