- Mani12 november 2009 om 20:19
Dit gaat over mijn moeder.
Mijn moeder heeft last van hoesten al een paar dagen. In de avond hoest ze nog heviger.
Voor dat ze begin te hoesten krijg ze een kriebel in haar keel en dan gaat ze hoesten.
Er komt ook slijm uit en dan moet ze het uitspugen.
Ze voelt zich ook zwak. Ze heeft geen griep.
Ze heeft deze hoest nog nooit eerder meegemaakt.Wat kan het zijn?!
9 reactiesReagerentamara220212 november 2009 om 20:28hoin heeft ze er nog meer last van als ze gaat liggen
ReagerenMani12 november 2009 om 20:30ze zegt van nee.
ReagerenMani12 november 2009 om 20:48ze zegt ook als ze in haar keel druk kietel het.
ReagerenAnoniem13 november 2009 om 22:45Anoniem13 november 2009 om 22:46Lees de folder van het NHG over “gewone hoest”
Reageren
http://nhg.artsennet.nl/kenniscentrum/k_voorlichting/NHGPatientenbrieven/NHGPatientenbrief/PBR7a.htmMani18 november 2009 om 18:50Dankje voor jullie reactie. Mijn moeder is naar huisarts gegaan. En heeft last van haar longen. Ze heeft veel vocht in haar longen.
Reageren
Wat kan hiervoor de oorzaak zijn?Jip18 november 2009 om 19:13Ik denk dat je bedoeld dat je moeder vocht ‘achter’ haar longen heeft.
De longen zitten in een soort zakken, de medische naam hiervoor is pleura. Deze pleura bladen beschermen de longen. Maar soms, in geval van ziekte kan er vocht tussen deze pleura bladen komen waardoor de ruimte in de ‘zak’ dus de ruimte voor de longen kleiner wordt. Je kunt hierdoor minder goed ademen en de patiënt krijgt het dan benauwd.
ReagerenMani18 november 2009 om 19:16[b]Jip schrijft:[/b]
[quote]Ik denk dat je bedoeld dat je moeder vocht ‘achter’ haar longen heeft.De longen zitten in een soort zakken, de medische naam hiervoor is pleura. Deze pleura bladen beschermen de longen. Maar soms, in geval van ziekte kan er vocht tussen deze pleura bladen komen waardoor de ruimte in de ‘zak’ dus de ruimte voor de longen kleiner wordt. Je kunt hierdoor minder goed ademen en de patiënt krijgt het dan benauwd.[/quote]
Mijn moeder zei dat ze heeft vocht in haar linkerlongen. Dus denkt niet dat het achter is.
ReagerenAnoniem18 november 2009 om 19:17Vocht achter longen
http://www.dokter.nl/forum/Longen/185111-vocht-achter-longen.htmlVocht achter de longen
http://www.dokter.nl/forum/Longen/50608-vocht-achter-de-longen.htmlWater op de longen
http://www.dokter.nl/forum/Kanker-overig/85017-water-op-de-longen.htmlHart en vocht achter longen
http://www.dokter.nl/forum/Hart-bloed-bloedvaten/75094-vocht.htmlPijn bij ribben
Reageren
http://www.dokter.nl/forum/Longen/50457-pijn-bij-ribben.html


