- Marije14 april 2013 om 15:29
Hallo!
Ik heb nu al sinds mn 14e/15e (ben nu 17) last van huidirritatie na bijvoorbeeld douchen. Na een paar minuten krijg ik jeuk en verschijnen er witte bultjes met name op mn buik, rug, armen en nek. Op mn benen zit het nooit. Die bultjes jeuken gigantisch en ook als ik er niet aanzit verschijnt er altijd een rode vlek om de bultjes met een diameter van een paar cm. De witte plekjes zijn geen blaasjes ofzo. Ze zijn gewoon hard. De jeuk en vlekken blijven zo’n half uur a uur en verdwijnen dan weer. Ik heb dit met alles zodra er veel water op (met name) mn rug of buik komt. Dus met douchen, zwemmen, sporten en bij het fietsen in een goede regenbui. De ene keer is het erger dan de andere keer. Wanneer ik bijvoorbeeld 2x op een dag douche, dan heb ik het alleen de eerste keer. Ik heb er nooit zoveel gek veel last van gehad (op de jeuk die een half uur duurt na dan)en dacht dat het na een tijdje wel over zou gaan. Nu heb ik t al een paar jaar en word toch wel benieuwd wat het is. Een vriend van me zei dat het misschien netelroos zou kunnen zijn? Maar mijn vlekken lijken niet echt op de plekken van netelroos (zie foto).
Is er iemand die hier wat meer over weet? Anders ga ik toch een keer even langs de dokter!3 reactiesReagerenQuote14 april 2013 om 15:41Allergisch voor water
Reageren
http://mens-en-gezondheid.infonu.nl/aandoeningen/83847-allergisch-voor-water.htmlAnoniem8 oktober 2014 om 01:13Hallo, heeft u al eens na gedacht over het fenomeen hydro allergie? Hier lijkt het namelijk sterk op en anders misschien over gevoelig voor wasverzachter ( handdoeken,t-shirts enz.) Mvg Richard
Reagerenanoniem6 maart 2019 om 21:34
Specialisme
Huidzorg
Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huid barrière, hormonen en omgevingsfactoren.Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.
Huidirritatie na het douchen, zweten, zwemmen etc
- Door Marije
- 14 april 2013 om 13:29
Beheerd door
Peter (huisarts)- 3 reactiesReageren
Heb je aanhoudende huidklachten?
Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.Medische hulp
Zelf je huid verbeteren
Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties
