- Mats16 mei 2026 om 11:55
Ik heb nu al 10 maanden last van schurft. Het is nu mei en Had mijn laatste behandeling in begin februari. Ik heb plots weer wat jeuk en nieuwe gangetjes op me handen gekregen en grotere bulten op mijn kont zij en balzak. Raar genoeg zijn het dus alleen grote bulten ik heb geen kleine bultjes meer. De gangetjes op me handen komen en gaan en ik heb alleen in de ochtend soms jeuk in de ochtend. Voor de rest word de jeuk niet erger alles blijft hetzelfde alleen kunnen de grote bulten flink jeuken. Ik heb een ander soort last dan toen ik zeker wist dat ik actief schurft had. Ervaart iemand anders ook grote bulten en gangetjes op handen bij na-jeuk post scabies?
Bijlagen:
3 reactiesReageren
Peter (huisarts)
16 mei 2026 om 20:04De vraag is natuurlijk ook: is het POST- scabies of is het een her-opleving.. (nieuwe gangetjes/ plekken?)
Reageren
Maar ik ben geen inhoudsdeskundige over het persisteren van bultjes / jeuk.
Gemiddeld kunnen mensen na een behandelde scabies tot 2-3 maanden nog last hebben van jeukklachten.
En heb je voor de jeuk al (corticosteroid ) cremes geprobeerd?Mats16 mei 2026 om 20:40Ja ik vind het raar want het was een hele tijd na de laatste behandeling rustig, ongeveer een maand lang. Nu heb ik dus grotere bulten (soms ook een beetje hard) bij mijn genitaliën en heupen. ik heb dus ook ineens weer wat lijken op gangetjes op me hand (kijk mee gestuurde foto) sommige gangetjes zijn weer verdwenen maar er zijn er ook en paar blijven hangen. De groter bulten jeuken en de gangetjes (mijn handen) jeuken alleen in de ochtend.
Nu heb ik dus gelezen dat de jeuk in de ochtend kan komen door uitdroging van de huid en de grotere bulten ook passen bij post scabies, en dan gangetjes ook voor kunnen komen bij najeuk. Ik smeer me zelf 2x per dag in me Nivea body lotion en smeer op de grotere bulten hormoonzalf. de zalfen helpen wel goed met het kalmeren van de huid merk ik. Ik snap niet waarom mijn nasleep zo lang is en ik ineens een opvlamming met al die bulten krijg 3 maanden na me laatste behandeling. ik denk ook het zou toch ook raar zijn dat ik de schurft is gaan liggen en na 3 maanden ineens weer actieve schurft krijg?
Reageren
Peter (huisarts)
17 mei 2026 om 10:40Opvlamming zou toch kunnen hoor, na een aanvankelijke behandeling.
Reageren
Dus misschien toch aan je huisarts laten zien en overleggen over medicatie?
Specialisme
Huidzorg
Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huid barrière, hormonen en omgevingsfactoren.Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.
Post schurft gangetjes op handen
- Door Mats
- 16 mei 2026 om 09:55
Beheerd door
Peter (huisarts)- 3 reactiesReageren
Heb je aanhoudende huidklachten?
Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.Medische hulp
Zelf je huid verbeteren
Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties
