Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Huidzorg

Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.

Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.

melanoom ?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Hans

    Ik heb me een aantal maanden terug open gehaald met het scheren. Ik weet niet precies hoe dit kwam maar vlak na die tijd is er een soort rood/roze verdikking op mijn huid ontstaan. Echter blijft deze verdikking maar bestaan, hij wordt niet groter maar gaat ook niet weg. Ik heb me hier eigenlijk nooit zorgen om gemaakt totdat ik er eens op geattendeerd werd hier naar te laten kijken. Ik ben toen wat gaan zoeken en kwam al snel uit op nodulair melanoom (nooit gaan zoeken mensen). Sinds die tijd krijg ik dit idee dat het dat kan zijn niet meer uit mijn hoofd.

    Deze verdikking heb ik nu een maand of 3, buiten het feit dat ik hem soms per ongeluk open scheer heb ik hier geen last van (jeuk, pijn, bloeden etc). Hij is ook niet bol maar eerder vlak of licht kratervormig.  Ik ben deze week hiermee eindelijk naar mijn huisarts gegaan en heb mijn angst uitgelegd. Hij zei mij zeker te weten dat het niks kwaadaardigs is omdat je dit wondje o.a. los lag zeg maar in plaats van dat deze vast zat aan onderliggend weefsel en zo gaf hij nog een reden die ik ben vergeten. Hij vond het niet perse nodig om mij door te sturen alleen als dit plekje blijft bestaan dan moet ik terug komen omdat het anders voor ontstekingen etc kan gaan zorgen op lange termijn.

    Toch ben ik er niet gerust op (angst voor melanoom). Zijn er mensen die hier verstand of ervaring van/mee hebben? Ik weet niet zo goed wat ik hiermee moet. Mijn dokter was erg stellig dat het niks kwaadaardigs is maar ik heb ook gelezen dat nodulair melanoom in eerste instantie nogal eens gemisdiagnostiseerd wordt.

    Ik hoop dat iemand mij raad kan geven, dank

    2 reacties
    Reageren
    Hans

    Toch voor zeker gaan of het oordeel van mn huisarts maar vertrouwen?

    Reageren
    Brenda

    Ik zou vertrouwen in je huisarts hebben. Je hebt je zorgen geuit en zo te horen is hij hier zorgvuldig mee om gegaan. Nodulair melanoom is vaak hard en een voelbare knobbel die vast lijkt te zitten en groeit over het algemeen snel. Jij zegt dat jouw plekje al maanden niet is gegroeid/verandert. Ik denk dat als er ook maar enige twijfel was dat hij je direct zou doorsturen. Wat vindt Tandor hiervan?

    Reageren
Reageer op: melanoom ?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Heb je aanhoudende huidklachten?

Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.
Medische hulp

Zelf je huid verbeteren

Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.