- Fobievoorziektes26 oktober 2010 om 18:08
Ik heb nu al meer dan 2 jaar opgezette klieren onder mijn kaak zowel linker als de rechter kant. Ook heb ik sinds een 1.5 jaar een opgezette klier in mijn nek linkerkant en een opgezette klier in mijn hals.
Ik ben twee keer naar de doctor geweest en die zei dat het opgezette lymfeklieren zijn. Ik begrijp dat ze na een periode moeten verdwijnen. Ik ben niet ziek, Ik heb geen infecties of ontstekingen en voel me kern gezond.
Klopt het dat opgezette lymfeklieren bij sommige mensen permanent blijft?
4 reactiesReagerenLaurence27 oktober 2010 om 18:06Ja, dat klopt. Dat zijn lymfeklieren die actief zijn geweest in het afweer mechanisme. In deze klieren is een reactie op gang gekomen waardoor het weefsel harder is geworden. Dit wordt verbindweefseling genoemd. Let wel, de klieren die je bedoelt zijn door een arts beoordeeld en veilig bevonden, toch?
ReagerenAnoniem27 oktober 2010 om 18:23Lees ook:
Langdurig opgezette klier
http://www.dokter.nl/forum/Hoofd-hals-schouders/25524-langdurig-opgezette-klier.htmlDrie opgezette klieren in hals en nek
http://www.dokter.nl/forum/Hoofd-hals-schouders/185073-3-opgezette-klieren-in-hals-en-last-van-nek.htmlAl 3 jaar last van opgezette lymfeklieren
http://www.dokter.nl/forum/Hoofd-hals-schouders/220174-Al-3-jaar-last-van-opgezette-lymfeklieren.htmlOpgezette klieren
http://www.dokter.nl/forum/Keel-neus-oren/181977-Opgezette-klieren.htmlAl 8 maanden opgezette klieren
Reageren
http://www.dokter.nl/forum/Hoofd-hals-schouders/214826-opgezette-klieren.htmlAnoniem25 februari 2014 om 10:37Ik heb nu ongeveer 6 weken opgezette klieren in mijn hals. 1 grotere van ongeveer 1.5 cm en 3 van 0.5 cm in mijn rechterkant van de hals, en 1 van ongeveer 0.8 cm in mijn linkerhals (lijken 2 aaneengegroeide klieren). Ik ben ongeveer een halve week nadat ik de eerste keer die klieren voelde, erg verkouden geworden. Die verkoudheid is inmiddels bijna weg, maar de klieren zijn nog allemaal even groot (ook niet groter geworden overigens). Heb antibiotica gehad, maar heeft weinig geholpen.
Enig idee wat dit zou kunnen zijn?
ReagerenJohn (moderator)
25 februari 2014 om 18:27De virusinfectie (verkoudheid) is de reden geweest dat je klieren zijn opgezet. Het kan nog wel even duren voordat ze weggaan.
Reageren



