Zoeken Vraag het forum

Grootte lymfeklier echo

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Dion

    Hallo,

    Ik heb begin april dit jaar aan de linker en rechterkant aan de onderkant van mijn kaak één klein hard knobbeltje ontdekt, als ik mijn kin op mijn borst leg kan ik de knobbeltjes voelen. Beiden voelen even groot aan. Mijn huisarts kon het knobbeltje toen niet voelen, maar liet mij voor de zekerheid bloedprikken en een echo maken. Hier kwam niks geks uit, enkel goedaardige lymfeklier(en) op de echo. 

    Gezien de klieren voor twee weken geleden nog niet weg waren (11 weken verder) heeft de huisarts mij opnieuw een echo laten maken, en laten bloedprikken. Ook deze uitslagen waren allemaal goed.
     
    Nu is mijn vraag hoeveel de grootte van een lymfeklier op een echo zegt. De bevinding van de radioloog van de tweede echo was als volgt: Vergeleken met eerdere echo. Submandibulair links enkele niet patholohisch vergrote lymfeklieren met een kortste as tot 6mm. Geen lymfadenopathie.

    Hoeveel waarde kan ik hier aan hechten?  Op internet lees ik dat alles onder de 1cm goed zou moeten zijn. Toch voel ik mij er niet helemaal goed bij, omdat de twee kliertjes vanaf de ontdekking hard zijn. Wel moet ik er bij zeggen dat ik sinds april zo’n beetje elke dag aan de klieren loop te voelen.

    3 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Er is dus niets aan de hand maar je zit er teveel aan. Zo kunnen die dingen dus nooit weggaan!

    Reageren
    Dion

    Bedankt voor je reactie John. Wat zou dan de reden kunnen zijn dan ze bij de eerste ontdekking al hard waren?

    Reageren
    John (moderator)

    Ze zijn ergens een keer ontstaan en opgezet. Dan zijn ze hard

    Reageren
Reageer op: Grootte lymfeklier echo
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Haartransplantatie bij stress en haaruitval
5 min leestijd

Stress en haaruitval: hoe zit dat precies?

3 min leestijd

Symptomen van zwangerschap: dit zijn de eerste signalen

4 min leestijd

Baarmoederontsteking: hoe krijg je het en welke symptomen zijn er?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.