- SK_NL15 september 2022 om 15:28
Beste lezer,
Ik ben een man van 25 en woonachtig in Zuid-Korea, ik heb in de afgelopen 2 weken 2x te maken gehad met een flink onregelmatige hartslag, hierbij voelde ik mij:
– Licht in mijn hoofd
– Zweten
– Gevoel van boeren moeten laten
– Enigsinds duizeligOok zijn mijn voeten al een tijdje kouder dan normaal en meen ik bloedvaten beter en dikker waar te nemen op een van m’n benen, bij het andere been laat mijn sok een afdruk achter al is er geen duidelijke toename van vocht.
Ik vraag mij af waar dit door zou kunnen komen, lijkt dit op een hartaandoening of speelt hier mogelijk iets anders? Het koste mij de 1e x een goede dag om mij weer volledig fit te voelen.
Ter illustratie, ik heb vandaag 15-09 voor de 2e x dit meegemaakt, ik heb bijvoorbeeld gisteren 14-09 nog normaal gesport en prima 3.5km hardgelopen.
Advies graag?
Met vriendelijke groet,
7 reactiesReagerenJohn (moderator)
15 september 2022 om 16:27Moeilijk om daar zo iets over te zeggen. doe om te beginnen eens de test op:
Reageren
https://www.dokter.nl/hyperventilatietest/SK_NL15 september 2022 om 17:55Een score van 58 op de test, voor de zekerheid even een arts raadplegen?
ReagerenJohn (moderator)
15 september 2022 om 17:57Met een score van 58 is wel duidelijk dat je hyperventileert en dat kan dan ook de klachten veroorzaken. Kan natuurlijk geen kwaad om even te laten checken bij de dokter. Maar ook even proberen te achterhalen waardoor je hyperventileert. Heb je veel stress/spanningen/angsten?
ReagerenSK_NL16 september 2022 om 03:31Ik moet je toch wel eerlijk bekennen dat nu dit 2 keer in 2 weken is gebeurd er toch wel wat angst in zit.
Ook tijdens de klachten voel ik mij redelijk angstig, ik heb het idee dat ik nu wat meer op dingen let.
Ademhalingsoefeningen dan maar?
ReagerenJohn (moderator)
16 september 2022 om 15:16Ga naar een fysiotherapeut voor ademhalingsoefeningen en spierontspanningsoefeningen
ReagerenSK_NL16 september 2022 om 15:57Vandaag langs geweest bij de dokter, bloeddruk van 168/96
Moet de aankomende dagen meerdere keren meten en m’n levensstijl aanpassen.
Merk vandaag ook dat bij de minste geringste inspanning m’n hart overslaat.
ReagerenCatootje18 september 2022 om 17:22Zou toch kijken naar voedingspatroon. Een teveel aan snelle suikers bevordert het ontstaan van insulineresistentie, met bijbehorende klachten. Een orthomoleculair therapeut zou je verder kunnen adviseren.
Reageren



