Zoeken Vraag het forum

Jeuk aan handen en voeten alleen bij vermoeidheid

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Ingrid

    Hallo! Ik heb al veel posts gelezen over jeuk (en ook dat helaas weinig mensen weten waar het vandaan komt en wat eraan te doen), maar goed dat is allemaal een beetje anders dan mijn specifieke jeuk. Misschien heeft iemand een goede raad voor mij!

    Ik heb sinds een jaar of 6 het volgende probleem.
    Wanneer ik laat wakker ben, en mijn lichaam vind het wel genoeg geweest voor vandaag beginnen mijn handen en voeten als een gek te jeuken. Op de plaatsen waar ik mezelf krab ontstaan kleine zwellingen in de vorm van mijn nagel en soms komen er dan bultjes. Wanneer de jeuk weg is worden de bultjes rode vlekjes en gaan dan gewoon weer weg. Ik heb dit ook een paar keer gehad overdags, maar toen was ik moe door te weinig slaap de nacht ervoor.
    De bultjes komen eigenlijk alleen in de zomer, in de winter is het alleen jeuk. Ook is het alleen maar op de handen en voeten, het is maar 1 keer voorgekomen dat het zich had uitgespreid naar de armen en benen. Die zaten toen helemaal vol met bultjes alsof ik door een bos brandnetels was gelopen (Ik was die dag heel lang wakker gebleven). De jeuk voelt erg diep in de huid en het tintelt ook.

    Ik vind het gewoon erg vreemd dat het alleen op komt zetten als ik lang wakker ben of vermoeid. En dat het alleen on de handen en de voeten is! De handen beginnen trouwens altijd als eerste met jeuken.

    Ik zou willen dat ik een perfecte nachtrust heb, maar dat lukt niet altijd. Is er een manier om dit te voorkomen misschien dmv een specifieke bodylotion of voeding?

    2 reacties
    Reageren
    Renske

    Ik weet dat Sudocrem een goede crème is tegen jeuk, uitslag en bultjes. Je zou het kunnen proberen.

    Succes

    Reageren
    Anoniem

    Kan sprake zijn van allergische reacties. Laat je onderzoeken op allergien. Ook ik heb hetzelfde.

    Reageren
Reageer op: Jeuk aan handen en voeten alleen bij vermoeidheid

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 2 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

2 min leestijd

Nieuwe website Dokter.nl komt eraan (week 24)

4 min leestijd

Eczeem en hooikoorts: waarom ze zo vaak hand in hand gaan

4 min leestijd

Hooikoorts en immunotherapie: wanneer is het een optie?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 2 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.