- Evelien11 februari 2013 om 13:21
Hallo
ik heb 2 kleine, dondere moedervlekjes op mijn handpalm en één kleintje op mijn voetzool.
Mijn vraag is nu; kan dit gevaarlijk zijn voor een huidziekte (kanker) ? omdat ik reeds las dat ze op die plaatsen ver of nooit voorkomenmvg
8 reactiesReagerenQuote11 februari 2013 om 13:34Op de handpalm en voetzool komen moedervlekken slechts zelden voor:
Reageren
http://mens-en-gezondheid.infonu.nl/aandoeningen/91947-onschuldige-moedervlekken-en-de-kwaadaardige-variant.htmlAnoniem19 juli 2014 om 14:27ik heb toevallig ook 2 moedervlekken op mijn rechterhandpalm. Een kleine onder mijn wijsvinger en een die ongeveer in het midden ligt. Op mijn linkervoetzool heb ik ook een moedervelk in het midden. Toevallig helemaal hetzelfde als jou dus haha. Mijn moeder zegt ook altijd dat het zeldzaam is.
ReagerenAnoniem2 september 2016 om 18:02Ik heb ook een moedervlek op m’n handpalm (zie bijlage). Ik heb het nu al 3 jaar en er is niks aan de hand. Je hoeft je geen zorgen te maken maar als je merkt dat er meerdere moedervlekken uit het niets bijkomen en als ze groeien kun je ze beter in de gaten houden. Bij irritatie en bloedingen kun je het best je huisarts bezoeken, want elke moedervlek kan van onschuldig naar kwaadaardig veranderen. De moedervlek is zeldzaam maar niet gelijk een ziekte.
ReagerenAniek11 december 2018 om 21:25Ik heb zowel op mijn handpalmen en voetzolen meerdere moedervlekken… Ik denk inmiddels bij elkaar wel 17… Hele kleintjes (0,5mm) maar ook grotere (3mm). 1 keer in de zoveel tijd komen er ineens nieuwe bij, meestal een stuk of 3 tegelijk.
De dermatoloog heeft ze onderzocht en ze zijn niet kwaadaardig. Toch vond ze het erg gek, er is geen verklaring voor.
Ik heb er verder geen last van en ik vind het wel geinig dat ik ‘bijzonder’ ben (zolang het niet kwaadaardig is/wordt natuurlijk)
ReagerenAnoniem6 augustus 2021 om 00:14Ik heb al heel mijn leven een moedervlekje op het mudden van mijn handpalm.
ReagerenAnoniem13 januari 2022 om 08:26O zo te horen zijn er meerdere mensen die het ook hebben. Dacht idd ook dat het nooit voorkwam.
Reageren
Bij mijn dochtertje is er 1 van 4 mm in de loop van haar eerste jaar verschenen. Huisarts zei dat het er prima uitziet. Bij verandering natuurlijk wel weer laten zien.Barbars12 februari 2022 om 13:22Ik heb een moedervlekje op mijn voetzool en heb dit ondekt omdat het steeds jeukt en soms steekt.
ReagerenTrz13 februari 2022 om 15:00Jeukende of pijnlijke moedervlekken zijn wel reden tot zorg – even mee naar de huisarts.
Reageren



