Zoeken Vraag het forum

pijn en verandering in linkerborst

  • ylaisaleijen

    Sinds enkele weken heb ik pijnlijke steken bij mijn tepel van mn linkerborst..kleine speldenprikjes. Ook zie ik dat de huid boven mijn tepel iets donkerder is geworden..en vind ik mijn huid daarboven ook wat rimpelig ( over dit laatste twijfel ik een beetje want is het misschien een beetje soort van striae vanwege mn zwangerschap?) Ik onderzoek mijn borsten vaak kan niet echt wat vinden. Sinds een half jaar gebruik ik één dezelfde anticonceptie en bemerk ik verder geen rare hormonale veranderingen in mn lichaam.

    19 reacties
    Reageren
    brenda A

    bij elke verandering in de borst, hoe klein ook, moet je toch voor controle naar de huisarts.
    nooit mee doorlopen, als het iets ernstigs is kun je er maar beter op tijd bij zijn.
    dus maak maar gauw een afspraak, laat je weten of het goed was?
    groetjes, Brenda

    Reageren
    Machteld

    Tijdens de zwangerschap worden de areolae donkerder, dat is normaal. Jeuk, tintelingen, en rimpels zouden gewone zwangerschapsverschijnselen kunnen zijn. Hoelang ben je zwanger? Maar ik ben het wel eens met de vorige reactie om dit toch voor de zekerheid even met de verloskundige of met de huisarts te bespreken.

    Reageren
    ylaisaleijen

    Ik ben niet zwanger. Ik ben anderhalf jaar geleden bevallen

    Reageren
    ylaisaleijen

    overigens heb ik gisteravond beide borsten onderzocht..liggend met mn arm omhoog want staan lukt niet echt goed. En ik voelde een hard bobbeltje in mn linkerborst. Over het algemeen voel ik sowieso onregelmatigheid in beide borsten maar dit bobbeltje was beduidend groter harder beweegbaar ( deed geen pijn ) mijn man voelde het ook..maar dacht dat het kwam omdat ik eraan zat en hij heeft het vergeleken met mn andere borst en voelde duidelijk een verschil.
    Ik moet zeggen dat toen ik het bobbeltje voelde mijn hart oversloeg!
    Ik heb voor morgenochtend een afspraak bij de dokter. Maar is het niet raar dat ik ervoor moet liggen om het te voelen? En ik moet echt wel goed met mn vingertoppen langs mn huid gaan ( drukkend ) om het te voelen

    Reageren
    brenda A

    heel goed dat je naar de dokter gaat.
    vertel over de pijn, tintelingen, rimpels en knobbeltje.
    sterkte, ik hoop dat het meevalt, maar altijd serieus nemen deze klachten.
    laat je niet wegsturen, lijkt me zeker indicatie voor een foto/echo.
    laat je nog iets weten?
    Brenda

    Reageren
    ylaisaleijen

    Hoi,

    Ben net terug van de dokter, hij voelde de knobbel ook direct ongeveer 1cm en verwees me door voor een mammografie. Hij zei dat het een cyste kon zijn of iets anders. Ik heb net gebeld voor een afspraak en kan 7 dec terecht alleen word het wel een echo gezien mijn leefdtijd 28jr.

    Reageren
    Anoniem

    Goed geregeld. Good luck!
    En laat graag weten wat de uitslag is.

    Reageren
    brenda A

    goed dat je bent geweest.
    kun je nergens eerder terecht voor een echo? heb je meerdere gebeld?
    ga je naar een ziekenhuis met een mammo polie zodat je binnen 1 dag de uitslagen krijgt?
    groetjes, Brenda

    Reageren
    ylaisaleijen

    Hoi!
    Bedankt voor jullie reacties!
    @Brenda
    Mijn ouders hamerde erop dat ik moest kijken voor een ziekenhuis waar ik eerder terecht kan..want indd 7 dec duurt in dit geval wel erg lang )Ik heb z-huis in Hoorn gebeld en kan de 25ste terecht..tevens zei ze dat als de dokter twijfeld of het goed of kwaadaardig is..er een nieuwe proecedure geldt ( niet bekend bij alle huisartsen ) en dat is; versnelde diagnostiek wat aangevraagd moet worden door de huisarts. En omdat er op mijn brief magniliteit met een vraagteken stond ( = kwaadaardig? ) geldt bij mij dus die versnelde procedure. Morgen ga ik dus de huisarts bellen..alhoewel ik de 25ste ook wel snel vind hoor!..Ben een beetje huiverig. Huisarts zei dat ik me niet echt ongerust hoefde te maken..ben jong ( 28 ) en er komt geen borstkanker in de familie voor..maar toch was het niet uitgesloten zei hij. Kan ook een cyste zijn..maar ook met dat kijken ze toch of het goed of kwaadaardig is? Verstopte melkklier was volgens hem uitgesloten..vanwege klachten en omdat ik anderhalf jaar geleden voor het laatst BV heb gegeven..vetbolletje ook uitgesloten daar was het te hard voor maar het was goed beweegbaar wat positief klonk zoals hij het zei maar ik lees over kwaadaardige knobbels die ook aardig bewegen…pfff..ik hoop op een verdikte spier of weefsel door iets ofzo…eigenlijk hoop ik dat ik het ovr 2 dagen niet meer voel 😀

    Reageren
    Eva

    Goed dat je actie onderneemt! Succes en sterkte!

    Reageren
    brenda A

    je ouders hebben gelijk, goed dat je hebt gebeld en eerder kan.
    je kan inderdaad kijken of de huisarts ook nog iets eerder kan regelen, dan ben je er maar weer vanaf want je zit toch in spanning.
    sterkte! Brenda

    Reageren
    ylaisaleijen

    Huisarts gesproken en hij denkt niet aan BK want anders had hij me wel direct doorgestuurd voor mammo. Hij zegt dat hij me alleen een verwijzing heeft gegeven om mezelf gerust te stellen. Nou dan snap ik niet waarom hij als vraagstelling op mn brief “kwaadaardig?” heeft gezet. En waarom hij niet duidelijk kon aangeven wat het knobbeltje kon zijn en waarom hij zei dat BK niet uitgesloten was. Maar goed iig de 25ste afspraak..maar of ik nu echt gerustgesteld ben??..Heb de ervaring met huisartsen dat ze nogal laks kunnen zijn.

    Reageren
    brenda A

    je gaat tenminste de 25e.
    hij had als vraagstelling ook: “goedaardig”? kunnen zetten, want de vraag is : wat is het precies? Cyste, vetbult, tumortje?
    maar het is nu eenmaal gebruikelijk om dan “Kwaadaardig” ? te gebruiken.
    probeer rustig te blijven, je hebt tenminste aktie ondernomen en er wordt naar gekeken.
    groetjes, Brenda

    Reageren
Reageer op: pijn en verandering in linkerborst
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Pijn in de borsten, mogelijke oorzaken
5 min leestijd

Pijn in je borsten, mogelijke oorzaken

Pijn op de borst
5 min leestijd

Pijn op de borst, wel of niet van het hart

5 min leestijd

Jeukende borsten en tepels

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.