Zoeken Vraag het forum

1 pil te laat, welke informatie is juist

  • Meisje35

    Ca 17 weken geleden ben ik de 2e pil van mijn 1e week vergeten. De eerste was juist ingenomen en de 2e pil heb ik 24 uur te laat samen met de 3e pil ingenomen. Die dag van de derde pil ook gemeenschap gehad.
    Ik heb de informatie van thuisarts gevolgd wat zegt alleen bij de eerste pil risico als deze meer dan 24 uur te laat is ingenomen. Pil 2 tm 21 alsnog innemen indien vergeten en dan geen aanvullende maatregelen nodig en geen verhoogd risico. Pas risico bij 2 of meer pillen vergeten wat bij mij niet het geval is.

    Nu voel ik sinds een week af en toe hele lichte plopjes overal in mijn buik wat me ineens deed denken aan eerste babyschopjes. Heb al 2 zwangerschappen voldragen. Verder totaal geen signalen die kunnen duiden op zwangerschap. Niet extra moe geweest, misselijk, rugpijn, wel bloedverlies tijdens stopweek etc.

    Maar ik twijfel nu omdat er ook veel paginas zijn die zeggen bij pil vergeten in week 1.

    Pil vergeten in week 1
    Pil vergeten in de eerste week van de pilstrip: Maak de strip af, en gebruik gedurende zeven dagen als aanvullende bescherming een condoom. Als je in de periode van minder dan zeven dagen na het moment waarop je de pil had moeten nemen, geslachtsgemeenschap hebt gehad, dan bestaat er kans op een zwangerschap. Je kunt dan andere maatregelen overwegen, zoals het nemen van de morning-afterpil.

    Hiermee zou ik dus wel verhoogde kans op zwangerschap hebben. Ik vraag me af: welke informatie is juist? Mijn gevoel zegt thuisarts is betrouwbaar en up to date en bovenstaande is wellicht verouderd. Maar ik heb graag een second opinion.

    Mijn 2e vraag, stel dat ik zwanger zou zijn wat dan ook meer dan 16 weken is, heeft het dan nog zin om een test te doen? Blijft hcg een gehele zwangerschap voldoende in het urine zitten om positief te testen. Ik kan hier niets over vinden.

    2 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Wanneer en hoeveel pillen ben je vergeten?
    Wanneer je je anticonceptie bent vergeten te slikken is het van belang dat je je bedenkt hoeveel pillen je bent vergeten en wanneer je deze pil(len) eigenlijk had moeten innemen.

    Eén pil vergeten
    Minder dan 12 uur geleden
    Ben je één pil vergeten in te nemen en had je deze minder dan 12 uur geleden moeten slikken? Dan hoef je je geen zorgen te maken. Neem, zodra je er aan denkt, alsnog je pil. Slik de volgende pil op het normale tijdstip: het is niet erg dat je nu twee pillen op een dag moet innemen. Je kunt nu verder gaan met het normale schema. De werkzaamheid van je pil is niet verminderd. Kortom, je bent voldoende beschermd en loopt geen risico om zwanger te worden.

    Meer dan 12 uur geleden
    Ben je één pil vergeten en had je deze eigenlijk meer dan 12 uur geleden moeten innemen? Dan kan de werking van de pil verminderd zijn. Kijk in onderstaande tekst wat je moet doen om toch beschermd te zijn tegen een zwangerschap.

    Eén pil vergeten in week 1
    Neem de laatst vergeten pil alsnog in zodra je er aan denkt. Ook als dit op het zelfde tijdstip als je volgende pil is: het is niet erg dat je nu 2 pillen op een dag moet innemen.
    Gebruik de komende zeven dagen aanvullende anticonceptie, bijvoorbeeld een condoom.
    Indien je in de zeven dagen voor je vergeten tablet gemeenschap hebt gehad, kan het zijn dat je toch zwanger wordt. Neem dan contact op met je huisarts.
    Eén pil vergeten in week 2
    Neem de laatst vergeten pil alsnog in zodra je er aan denkt. Ook als dit op het zelfde tijdstip als je volgende pil is: het is niet erg dat je nu 2 pillen op een dag moet innemen.
    Neem verder de tabletten weer op de gebruikelijke tijd in. De werking van de pil is niet verminderd, je hoeft geen extra voorbehoedsmiddelen te gebruiken.
    Eén pil vergeten in week 3
    Wanneer je een pil bent vergeten in week 3, kun je twee dingen doen:

    Neem de laatst vergeten pil alsnog in zodra je er aan denkt. Ook als dit op hetzelfde tijdstip als je volgende pil is: het is niet erg dat je nu 2 pillen op een dag moet innemen.
    Aan het einde van de strip sla je de stopweek over en ga je meteen verder met de volgende strip. Je gebruikelijke bloeding zal hierdoor niet plaatsvinden. Tijdens de volgende strip kun je zo nu en dan een beetje bloed verliezen.
    Óf:

    Maak je strip niet af en las een stopweek in van maximaal 7 dagen. De dag waarop je de eerste pil bent vergeten telt als de eerste dag van deze stopweek.
    Begin na de stopweek met een nieuwe strip. Je schema is nu wel veranderd. Je kunt eventueel op je ‘normale’ eerste stopdag met een nieuwe strip beginnen. Voorbeeld: als je altijd op woensdag met een nieuwe strip begint en je bent op zondag een tablet vergeten, stop dan met het innemen en begin weer op de eerstvolgende woensdag.
    Meerdere pillen vergeten
    Ben je meer dan 12 uur te laat en ben je meerdere pillen van een strip vergeten? Neem dan contact op met je huisarts voor advies.

    Bron anticonceptie.nl ( laatst bijgewerkt op 4-8-23)

    Reageren
    John (moderator)

    De HCG-spiegels blijven stijgen gedurende het eerste trimester waarna ze terug dalen naar een lager level gedurende de rest van de zwangerschap. Beter om dan een bloedtest
    Maar je bent dan bijna 4 maanden zwanger. Dat zou je dan toch moeten zien

    Reageren
Reageer op: 1 pil te laat, welke informatie is juist
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

De prikpil als anticonceptie: alles wat je moet weten

4 min leestijd

De pil: soorten, bijwerkingen en hoe je hem het beste gebruikt

7 min leestijd

Anticonceptie, welke past bij je?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.