- V22 mei 2017 om 20:37
Hallo,
Mijn vriendin heeft haar eerste maand van de anticonceptie pil afgerond (Eleonore). Ze is begonnen na haar menstruatie, we hebben daarom 10 dagen (in de bijsluiter stond 7) een condoom gebruikt.
Nu heeft ze vorige week zondag de laatste pil genomen. Ze is de hele stopweek niet ongesteld geworden.
We maakten ons ongerust en daarom heeft ze zaterdag (6e dag van de stopweek) een test gedaan; deze was negatief. Tevens hebben wij anderhalve week voor haar stopweek geen seks gehad, dus in mijn optiek zou de uitslag van de test betrouwbaar moeten zijn.
Hoe kan dit? Ik lees online dat het bij de meeste dames 3-4 dagen duurt, en max. 6 dagen in de stopweek, maar zelfs vandaag is ze nog niet ongesteld (ze is gisteren weer begonnen met de pil). Tevens lees ik dat de eerste 3 maanden de menstruatie onregelmatig kan zijn door de hormonen.
Ze heeft veel stress van haar examens (en ook van dit), wellicht komt het daardoor, maar nu ze zelfs niet ongesteld wordt buiten de stopweek maak ik me toch nog steeds zorgen. Zijn deze zorgen terecht  en moet ze eventueel nog een test doen?
Alvast bedankt,
V
3 reactiesReagerenJohn (moderator)
22 mei 2017 om 21:28Mijn vriendin heeft haar eerste maand van de anticonceptie pil afgerond (Eleonore). Ze is begonnen na haar menstruatie, we hebben daarom 10 dagen (in de bijsluiter stond 7) een condoom gebruikt.  Dat was dus van toepassing als er  tussen de tweede of vijfde dag van de menstruatie met de pil gestart wordt.
De eerste maanden kunnen de menstruaties nog onregelmatig zijn. op zich niet ongebruikelijk, maar ik denk wel dat het toch verstandig om een zwangerschapstest te doen voor alle zekerheid.
ReagerenV22 mei 2017 om 21:52Hey Tandor,
Bedankt voor je reactie. Ze heeft de zaterdag in haar stopweek (de 6e dag) een test gedaan; deze was negatief. Is dit voldoende of zouden we nog een test moeten doen? 6 dagen in de stopweek lijkt mij voldoende toch? (ongeveer 14 dagen na de laatste keer seks)
ReagerenJohn (moderator)
23 mei 2017 om 00:2014 dagen na de seks zou eigenlijk voldoende moeten zijn als er een “vroege” test is gedaan.  Anders zou ik aanraden om er over enkele dagen nog een  te doen
Reageren



