Zoeken Vraag het forum

Vader Drinkt veel/stiekem.

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Alias

    Hallo,
    Mijn vader drinkt 6 (Bavaria) flesjes/pilsjes/biertjes per dag.
    Dit is dus 6 flesjes van 30 cL per dag.

    Mijn moeder heeft hem hier een tijdje terug mee geconfronteerd en gevraagd of hij geen probleem had (verslaving) en volgens hem is hij niet verslaafd en kan het ook niet zoveel kwaad aangezien het maar biertjes zijn en géén sterke drank.

    Toch vroeg mijn moeder hem minder te gaan drinken en hij zou dit gaan doen.
    Nu zijn we erachter gekomen dat hij niet is gestopt of minderen. Hij had op meerdere plaatsen in en rond het huis flesjes/blikjes verstopt en als mijn moeder werken is ging hij lege flesjes omruilen voor volle (zodat het lijkt dat er evenveel in het krat zitten).

    Achteraf gezien blijkt hij dus al een flink aantal jaren zo te drinken (misschien zelfs 10 jaar), we hebben er alleen eerder nooit echt op gelet.

    Hij heeft ongeveer 15 jaar geleden een hersenbloeding gehad en heeft sindsdien ook een uitkering (en geen werk/dagbesteding meer).
    Het lijkt dat veel van de symptomen van veel drinken & een hersenbloeding veel op elkaar lijken, bijv. Hij gaat s’middags altijd naar bed, vroeger was dit van 13:00 tot 14:00, maar de laatste tijd ligt hij soms tot 15:00 of 15:30 op bed. Ook lijkt hij steeds meer dingen te vergeten en door elkaar te halen. Als wij op zo’n moment zeggen dat hij misschien beter wat minder kan gaan drinken zegt hij dat het aan de hersenbloeding ligt.

    Nu mijn vragen.
    1: Kunnen we hier iets tegen doen zodat hij stopt met drinken? Ik las over bepaalde pilletjes maar die kan je alleen op recept krijgen?
    2: “Het is máár bier, geen sterke drank”, is dit minder erg of is het aantal flesjes bavaria wat hij drinkt op een dag ook slecht?
    3: Verder nog tips?

    2 reacties
    Reageren
    Alias

    Edit:

    Met 6 flesjes per dag bedoel ik dus echt 6 flesjes per dag, 7 dagen in de week / 365 dagen per jaar.
    Het is niet 1 of 2x per week maar echt iedere dag.

    Reageren
    John (moderator)

    Hij is dus alcoholist met die hoeveelheid bier. En aangezien hij volwassen is, zal hij zelf om hulp moeten vragen om te beginnen bij de huisarts

    Lees ook:
    https://www.jellinek.nl/familie-en-omgeving/naasten/gesprekstips/gesprekstips-alcohol/

    Reageren
Reageer op: Vader Drinkt veel/stiekem.
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.