Zoeken Vraag het forum

Duim gebroken of niet?

  • Anoniem

    Hoi,

    Vandaag had ik een excursie van school. We gingen koeien scheren(ik doe de opleiding dierenverzorging dus vandaar), maar toen ik bezig was met scheren was deze koe heel lomp en liep ze me bijna omver. Hierbij kwam mijn duim van mijn linker hand tussen mij en de koe waardoor hij om klapte en sinds dien doet hij pijn, maar er is geen zwelling te zien en ook geen verkleuring.

    Als ik mijn duim rond draai en m’n duim omhoog doe richting de bovenkant van mijn pols dan doet hij zeer en ook als ik m’n spieren in m’n duim expres aanspan en er druk opzet dan doet hij zeer. Hij doet alleen geen zeer als ik tegen het topje van mijn duim druk.

    Ik kan wel lichte dingen dragen en het zwaarste wat ik kan dragen is mijn mobiel en mijn laptop maar zwaarder echt niet want dan doet hij ook pijn. De pijn straalt niet echt ver uit ofzo.

    Ook voelt mijn duim wat slap aan en trilt hij heel erg als ik hem stil hou vergeleken met mijn andere duim. Ook als ik op mijn duim druk, op dat knobbeltje dan doet het zeer. Dus op het knobbeltje van het 1e gewricht. Dus niet het 2e gewricht. Mijn duim is ook niet extreem warm of koud en het tintelt ook niet en hij staat ook niet in een rare houding.

    Wat is dit? Kan dit een breukje zijn of een klein scheurtje? Wie kan mij helpen? Daar waar een cirkel omheen staat op de foto, daar doet het zeer.

    Groetjes!

    Bijlagen:
    9 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Ik denk dat je er toch goed aan doet om hiermee naar de dokter te gaan.

    Reageren
    Anoniem

    Ik denk dat ik een paar dagen afwacht en gewoon voorzichtig blijf en als het over 4 a 5 dagen nog niet weg is dan ga ik naar de dokter. Want ik ben namelijk al vaak voor dit soort dingen naar de dokter geweest en elke keer was er niks aan de hand dus ja….

    Reageren
    Anoniem

    Ok, ik ben naar de dokter geweest en hij zegt dat het een kneuzing is van het kapsel.

    Reageren
    John (moderator)

    Dar zal dan even nodig hebben om te herstellen .

    Reageren
    Anoniem

    Toch twijfel ik aan de diagnose. Het voelt gewoon niet goed. Deze dokter heeft mij namelijk juist altijd met een paracetamol naar huis gestuurd terwijl er wel wat was, maar als er niets aan de hand was dan verwees hij me door naar het ziekenhuis. Dus ik twijfel. Vooral omdat het juist zeer doet boven op mijn vinger en aan de buitenzijde van mijn duim, maar niet aan de binnenzijde. En de ene keer is het een soort aanhoudende kramp en ook brandende steken. Ook gaat het op en neer bewegen van mijn duim niet zo snel dus ja…..alleen geen zwelling te bekennen. En als ik mijn duim op en neer beweeg dan krijg ik een stekende pijn en lijkt het ook wel alsof ik binnen in iets voel bewegen, anders dan normaal. Echt een raar gevalletje.

    Is het dan mogelijk dat je een breuk hebt zonder een zwelling of verkleuring? Ik heb de afgelopen tijd wel paracetamol geslikt tegen misselijkheid en kurkuma gegeten(kurkuma is ontstekingsremmend). Misschien komt het daardoor dat er geen zwelling en verkleuring zichtbaar is?

    Ik heb echt geen idee. Een andere dokter zit hier niet in de buurt helaas. Raar gevalletje.

    Reageren
    John (moderator)

    Eer hoeft zeker niet altijd een zwelling te zijn bij een breuk. als je er niet gerust over bent, ga dan terug naar de huisarts en vraag gewoon om een verwijzing voor een röntgenfoto.

    Reageren
    Anoniem

    Een second opinion kan ook altijd, toch?

    Reageren
    John (moderator)

    Dat kan zeker.

    Reageren
    Anoniem

    Ik doe nu ook zelf intapen met een soort pleister waar geen watje aanzit. Daar zit alleen een plakrand aan. Dit werkt wel goed want ik plak hem dan zo dat ik hem zo min mogelijk kan buigen. Niet te strak, maar ook niet te los.

    Reageren
Reageer op: Duim gebroken of niet?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Gezwollen vingers? Dit zijn mogelijke oorzaken
4 min leestijd

Gezwollen vingers? Dit zijn mogelijke oorzaken

Oorzaken van pijn in de hand
5 min leestijd

Oorzaken van pijn in de hand

3 min leestijd

Een verstuikte enkel, wat nu?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.