- Robbedoes2 februari 2017 om 12:51
Ik heb bij een val mijn bovenarm gebroken. In het dossier wordt de term split head gebruikt. Kan er aan de hand van dit letsel iets gezegd worden over de locatie of het object waar ik tegenaan ben gevallen? Bijv: vlakke wand, vloer, kasthoek, enz.
5 reactiesReagerenJohn (moderator)
2 februari 2017 om 12:59Het is niet erg waarschijnlijk dat het van een vlakke wand of vloer is. Maar 100% zekerheid is daar ook niet over te geven. Dat hangt dan van het mechanisme af waarmee de val heeft plaatsgevonden. Maar doorgaans zou je dat zelf toch moeten weten….
ReagerenRobbedoes3 februari 2017 om 11:07Klopt, Tandor. Ik weet het ook wel. Maar in de letselschadezaak die nu loopt wordt die plek betwist door getuigenverklaringen.
ReagerenJohn (moderator)
3 februari 2017 om 11:33Er zal alles uit de kast worden gehaald, om vooral niet hoeven te betalen…
ReagerenRobbedoes6 februari 2017 om 08:36Puntige opmerking, Tandor. Goed gevonden. Maar ik wil nog even doorvragen op jouw woorden: dt hangt van het mechanisme af. Omdat ik niet goed begrijp wat je daarmee bedoelt, vertel ik er even iets meer over. Tijdens 55+ gym, in het laatste kwartiertje speelden we vaak een balspel, ben ik bij een poging om de bal te bemachtigen met mijn voet gestokt op de vloer. Ik bewoog zijwaarts naar links tijdens die aktie. Toen mijn voet stokte ging mijn lichaam nog door in die beweging. Ik hield het niet op de been en ben dus gevallen. Er wordt nu door 2 dames, die eerst beweerden dat ze het niet hadden zien gebeuren, beweerd dat ik ben gegleden en tegen een vlakke wand ben gevallen. Ik had geen letsel aan mijn hoofd en/of gezicht en ook geen pijnlijke nek. Kun je hier nog op reageren?
ReagerenJohn (moderator)
6 februari 2017 om 11:03Ik bewoog zijwaarts naar links tijdens die aktie. Toen mijn voet stokte ging mijn lichaam nog door in die beweging. Ik hield het niet op de been en ben dus gevallen. Â Dit is dus het mechanisme. De manier waarop je dus bent gevallen.
Het vallen tegen een vloer of vlakke wand kan dus hetzelfde effect hebben. Het vallen vanuit staan tegen een vloer geeft een hoger risico (hogere impact) op breuken dan het vallen tegen een wand..
Reageren



