Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Incontinentie

Incontinentie wordt omschreven als het voortdurend of terugkerend ongewild verliezen van urine. Het komt veel vaker voor dan mensen denken: zowel jongere als oudere volwassenen kunnen ermee te maken krijgen, en de kans neemt toe naarmate je ouder wordt. Gelukkig is incontinentie in veel gevallen goed te behandelen of te verminderen. Je hoeft hier dus niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je klachten aanpakken? Op deze pagina lees je wat je kunt doen en welke oplossingen beschikbaar zijn

2x een blaasontsteking, maar wat nu?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • anon

    Hallo, ik ben een man van 22 jaar en afgelopen jaar heb ik tweemaal een blaasontsteking gehad. Verder nog nooit iets dergelijks gehad.

    De 1e keer kwam ik erachter doordat ik 5 minuten na het plassen wéér naar de wc moest en een aantal druppeltjes dik, troebel, bruinrode urine plaste. Direct naar de dokter, antibiotica en een week later was alles weer in orde.

    Circa 8 maanden later weer een blaasontsteking gehad, wederom die paar druppels roodbruine urine. Naar de dokter geweest, doorverwezen naar de uroloog. Echo’s laten maken e.d., wederom een kuurtje. Ze hadden niks gevonden en tot anderhalve week geleden verder ook nergens last van gehad (alhoewel ik er veel meer op let en aan denk nu).

    Nu is het echter zo dat ik met deze blaastontstekingen automatisch veel ben gaan drinken en dan ook erg vaak naar de wc moest (hoewel dit niet meer dan 4x per uur was, bij weinig drinken 1x in de 2 uur). Verder geen pijn, alleen maagkrampen door de antibiotica.

    Nu is het echter zo dat ik circa anderhalve week geleden een raar gevoel in mijn onderbuik kreeg. Mijn plasgedrag is vrij normaal gebleven (’s ochtends plassen bij het wakker worden, vervolgens soms om 11 uur nog een keer, vaak pas om 2 uur ’s middags, niets extreems in elk geval), maar op sommige momenten heb ik het idee dat ik geen druk kan zetten. Mijn onderbuik is ook regelmatig opgezwollen en ik heb vaak het gevoel dat ik winden moet laten.
    Eerst had ik het idee dat dit niks met mijn blaas te maken heeft, maar eerder iets met prikkelbare darmen oid. Echter, wanneer ik weinig drink dan komt er een stekende pijn op. Deze heb ik ook zo nu en dan ’s avonds.

    Herkent iemand deze klacht? Enig idee wat het kan zijn? De reden dat ik er nog niet mee naar de dokter ben gegaan is juist het feit dat ik dacht dat het gewoon geirriteerde darmen waren. Het trok langzaam ook weer weg, maar zo nu en dan heb ik een stekend/brandend gevoel in mijn onderbuik en het idee dat er een flinke druk zit (die overigens lang niet altijd mijn blaas prikkelt).

    3 reacties
    Reageren
    Peer

    Er is dus tweemaal een urineweginfectie gediagnosticeerd waarvoor je behandeld bent, en nu heb je last van een opgeblazen gevoel in de onderbuik.

    Is je ontlastingspatroon de laatste tijd blijvend veranderd: dunner, dikker, vaker, andere kleur?

    Heb je last van bloed of slijm bij de ontlasting?

    Reageren
    brenda A

    als er geen reden voor je blaasontsteking is gevonden zou dit mogelijk een oorzaak kunnen zijn: een darmontsteking kan nml ook een blaasontsteking veroorzaken, het lijkt mij nodig dat je naar de huisarts gaat en deze klachten daar even nader laat onderzoeken.
    is er alleen een echo van de blaas gemaakt, of ook van de darm?
    loop er maar niet mee door , laat er naar kijken!
    is er bloedonderzoek gedaan?
    groetjes, Brenda

    Reageren
    anon

    @ Peer, in die zin niet echt. Op het oog is mijn urine gewoon “schoon” (geel bij lage vocht-voedsel verhouding, doorzichtig bij meer vocht, wat je zou verwachten) en ik plas dagelijks 3-5x.

    Echter viel me vanochtend op dat ik moest plassen toen m’n wekker was gegaan, maar er kwam nauwelijks iets uit. Dit vind ik wel vreemd, aangezien ik normaal gesproken wel een redelijke hoeveelheid plas ’s ochtends.

    @ Brenda, volgens mij is er bij de echo gekeken naar blaas, nieren en urinewegen. Ten tijde van mijn blaasontstekingen had ik geen last van een opgeblazen gevoel oid. Alleen de 2e keer antibiotica gaf me dat, maar dat schenen bijwerkingen van het medicijn te zijn. Vervolgens een half jaartje rustig en toen weer ellende.

    Ben ook van plan komende week even bij de dokter langs te stappen, want ik ben toch wel benieuwd wat er aan de hand is. Ook omdat ik dus niks kan vinden over die geen ochtendurine (en ik drink wel genoeg, ben er vannacht niet uit geweest, gisteravond voor het slapen gaan voor het laatst – bijna 7 uur geleden).

    Reageren
Reageer op: 2x een blaasontsteking, maar wat nu?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Wil je zorg of advies?

Lees welke behandelmogelijkheden er zijn en wanneer het verstandig is om een arts te raadplegen.
Medische hulp

Liever eerst zelf aan de slag?

Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om klachten te verminderen of beter onder controle te krijgen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.