Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Incontinentie

Incontinentie wordt omschreven als het voortdurend of terugkerend ongewild verliezen van urine. Het komt veel vaker voor dan mensen denken: zowel jongere als oudere volwassenen kunnen ermee te maken krijgen, en de kans neemt toe naarmate je ouder wordt. Gelukkig is incontinentie in veel gevallen goed te behandelen of te verminderen. Je hoeft hier dus niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je klachten aanpakken? Op deze pagina lees je wat je kunt doen en welke oplossingen beschikbaar zijn

Blaasprobleem 20 a 30x plassen

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Tj

    Hi,
    Ik heb nu al een half jaar last van mijn plasprobleem.

    Eerst begon het kleinschalig, bij slapen gaan 2 a 3x plassen om me blaas te legen. Was beetje irritant maarja prima..

    Nu na een half jaar, plas ik 20 a 30x op een dag, waarbij ik elke half uur naar de wc moet. Ik ben een man van 23jaar dus erg jong voor dit probleem, maar het gevoel van nodige drang om te plassen ligt niet op mijn blaas, maar bij mijn penis, de kop, de schacht, en urinebuis.

    Ik ben naar huisarts gegaan, kreeg ik medicatie 5mg voor overactieve blaas, dit verergert het. Verwijzing naar neuroloog maar die kan pas over 1 maand me helpen…

    Dit beinvloed zo erg me leven, ik slaap elke dag 5 uur, ik kan niet mijn normale werk doen, ik kan niet lange autoritten maken, ik kan niet in een publieke ruimte zitten voor lang, ik kan geen vergaderingen hebben, ik kan niet in slaap komen, ik ben echt kapot.

    A.u.b heeft iemand hier ervaring mee, iemand die advies heeft.

    6 reacties
    Reageren
    Peter (huisarts)

    En heb je ook al tips gekregen van een bekkenbodem-fysiotherapeut?
    Zij behandelen ook overactieve blaasklachten.
    En de simpele tips van houding tijdens het plassen, weinig koffie, etc..

    Reageren
    Tj

    Hi Peter,

    Ik heb al een lange tijd besloten om geen caffiene te nemen.
    Ik drink nu vooral water, 1 a 2liter op een dag. de huisarts heeft mij aangeraden om zo lang mogelijk op te houden. Dit ging eerst wel redelijk 1uur ophouden, 45minuten ophouden. Ze heeft me solifenacinessuccinaat 5mg gegeven die heb ik nu 3 weken geslikt.

    Ik merk dat de pillen eerste week me mogelijk een placebo effect hebben gegeven, maar daarna is het eigelijk weer terug van normaal gegaan.. ik heb ook het gevoel dat door de pillen mijn blaas nu tegengas geeft maar mijn penis wel het gevoel geeft om te gaan plassen. Maar mijn blaas blokkeert het vanwege die mogelijke pil? Dat geeft een soort van ruzie tussen me blaas en penis/plasbuis/kop van penis haha.

    Nu deze week echt een ramp, 15 20 minuten max dan weer plassen. 25 a 30x plassen op een dag daarvoor was het ook veel, ongeveer zo’n 10 a 15x

    Het doet geen pijn, me urine is normaal, soa is het niet want ik en me vriendin zijn trouw. Geen grove sex, geen jeuk, Koud weer speelt ook een rol. Daarnaast als ik echt lang het ga ophouden krijg ik een soort van effect rond mijn schaamstreek, scrotum waar alles warm/ heet word.

    Ik ben bang voor wat de ziekenhuis gaat doen want een prostaatonderzoek of camera onderzoek in blaas lijkt me echt de toppunt van vreselijk.

    Is er een mogelijkheid dat het verminderd voor een goede voeding zoals type fruit, groente vlees? Zoals bij ontlasting?

    Wat denkt u over dit, het helpt me al enorm voor een reactie want ik ben begin richting wanhoop te raken.

    Reageren
    Peter (huisarts)

    In eerste instantie zal een uroloog niet in de blaas gaan kijken, maar een plastest gaan doen (“urodynamisch onderzoek”)
    Maar ik noemde ook al kontakt te zoeken met een bekkenbodem fysiotherapeut.

    Reageren
    10neke

    toen ik al die problemen had ben ik luiers gaan dragen

    Reageren
    Tj

    Hi 10neke

    Ik ben pas 23 jaar oud. Daarvoor in mijn ogen ben ik daar te jong voor om luiers te dragen.

    Als ik 60 70 80 jaar was is dat prima maar als 23 jarige met mijn levenstijl en werk ben ik daar nog niet aan toe.

    Hopelijk kunnen ze in het ziekenhuis mij helpen.

    Wel fijn dat u een oplossing heeft gevonden voor uw plasprobleem.

    Reageren
    10neke

    23 jaar is idd wel een beetje jong
    maar ik vind het tegenwoordig heerlijk om luiers te dragen en dat ik niet meer zovaak naar de wc hoef te rennen

    Reageren
Reageer op: Blaasprobleem 20 a 30x plassen
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Wil je zorg of advies?

Lees welke behandelmogelijkheden er zijn en wanneer het verstandig is om een arts te raadplegen.
Medische hulp

Liever eerst zelf aan de slag?

Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om klachten te verminderen of beter onder controle te krijgen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.