Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Incontinentie

Incontinentie wordt omschreven als het voortdurend of terugkerend ongewild verliezen van urine. Het komt veel vaker voor dan mensen denken: zowel jongere als oudere volwassenen kunnen ermee te maken krijgen, en de kans neemt toe naarmate je ouder wordt. Gelukkig is incontinentie in veel gevallen goed te behandelen of te verminderen. Je hoeft hier dus niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je klachten aanpakken? Op deze pagina lees je wat je kunt doen en welke oplossingen beschikbaar zijn

Pijn in zij beide kanten

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • RV

    Hallo,

    Ik heb nu zo’n anderhalve week last van pijn in mijn zij aan beide kanten.
    Links- en rechtsvoor boven mijn bekken ongeveer. En ook op dezelfde hoogte maar dan in de onderrug.

    De pijn is niet ondraaglijk ofzo, maar wel opvallend. Het komt af en toe in steken opzetten en gaat weer weg.

    Eergisteren moest ik erg veel winden laten de hele dag, kwam er alleen maar wat vloeibare zooi uit als ik naar de wc ging en moest ik ook meteen een beetje plassen iedere keer als ik ging. Hier heb ik echter nu niet veel last meer van.

    Iemand een idee waardoor dit kan komen?

    Gr

    18 reacties
    Reageren
    Mick

    Je hebt dit bericht geplaatst bij nieren en blaas, dus ik denk dat je zelf al denkt aan een blaasontsteking, die misschien is opgestegen naar de nieren. De klacht die je omschrijft heet flank-pijn. En dit kun je zelf nog onderzoeken door iemand zachtjes op de plek te laten tikken met de zijkant van je hand. Als dat pijnlijk is, dan wijst dat op een infectie van de nieren.
    Daarnaast heb je klachten bij de ontlasting. Misschien is het `t zelfde vervelende virus of een of andere maag bacterie, maar het kan ook een gevolg zijn van een nierbekkenonsteking, want daar alleen al van ga je je niet veel beter voelen…

    Het zou dus een urineweginfectie kunnen zijn en daarvoor zou je dan antibiotica nodig hebben.

    De huisarts kan de diagnose stellen en je eventueel medicatie voorschrijven.

    Ga even naar de huisarts.

    Reageren
    ad

    pijn aan twee kanten in mijn zij als ik diep adem haal voel ik het erger
    wie kan mij vertellen wat het is ik heb het al twee dagen

    Reageren
    John (moderator)

    Dat is zonder enig onderzoek moeilijk te zeggen.

    Ben je verkouden en moet je veel hoesten? Heb je iets bijzonders gedaan voordat de klachten ontstonden?

    Reageren
    Rachid

    Hallo

    heb sins 3 dagen last van pijn in mijn bijde zij kanten.

    heb moeite met zitten en liggen zit zelf in een rolstoel.

    heb voreg week nog een algehele bloed test late doen alles was goed.

    vandaag uriene late teste bij de dokter dat was ook allemaal goed.

    heeft iemand een idee wat het zou kunnen zijn.

    groetjes Rachid

    Reageren
    John (moderator)

    Ik kan daar zo zonder enig onderzoek helaas ook niets over zeggen. Ga in ieder geval terug naar de huisarts als je er last van blijft houden

    Reageren
    Jan

    Ben in mei dit jaar op doktersadvies begonnen met Simvastatine i.v.m. een licht verhoogde cholesterol. Na een paar weken begon ik spierpijn te krijgen aan beide zijden en een beetje in mijn buikspieren. Van de huisarts Atorvastatine gekregen, maar het hielp het cholesterol niet voldoende om het omlaag te krijgen en ook de pijn bleef. Vervolgens kreeg ik Rosuvastatine. Toen werd de pijn erger. Twee weken gestopt en weer naar de huisarts. Weer twee weken gestopt en de spierpijn werd langzamerhand minder. Cholesterol was 6,2 en hij wilde toch kijken of het verder naar beneden kon. Terug naar de Simvastatine. Nou, u raad het  al, wat het met de cholesterol gedaan heeft weet ik op dit moment, maar de spierpijn is beduidend toegenomen. Ik ga er dan ook definitief mee stoppen. Onderzoeken hebben al min of meer aangetoond dat statines vaak spierpijn kunnen veroorzaken. Wat vind u er van?

    Reageren
    John (moderator)

    Het is helaas een bekende bijwerking van statines.

    Reageren
    bdv

    Aan Rachid,

    Mag ik vragen wat was de oorzaak uiteindelijk ?

    mvg

    Bert de Vree

    Reageren
    Anja visser

    Ik heb sinds 3 maanden gevoeligheid in beide flanken rechts met stekende onderrug pijn soms doffe uitstraling bovenbeen voorkant.
    Ook straalt de pijn uit onder de ribben en onderbuik. In mijn urine zitten bloedcellen moet 14 en 16 januari voor ctscan en en cystoschopie. Ik ben niet gerust. Echo wijst niets uit alleen kleine cystes bij rechternier.

    Reageren
    John (moderator)

    Die cyste kan wel voor de klachten zorgen hoor…

    Reageren
    Sofie D.

    Hallo,
    Ik heb bijna een jaar ongeveer dezelfde klachten, steken in mijn zij vanachter en raar gevoel aan de voorkant onderaan mijn ribben, alsof daar iets zit. Soms gloeit heel mijn rechterkant, tot in mijn lies. Ik ben bijna 49 jaar.
    Ik heb het nu ook al links. Al heel veel onderzoeken gedaan, echo van de onderbuik, ct-scan, botscan, MR, urinetesten, bloedtesten, gynaecoloog, fysiotherapeut, neuroloog… Aangezien ik een warmte gevoel denken de meeste dokters dat er een zenuw geklemd zit in mijn buik. Begin deze week een infiltratie gehad in de rug (dachten aan syndroom van Maigne). Ik heb een 2-tal dagen minder last gehad maar sinds vandaag is het weer zoals altijd. ’s Nachts heb ik nooit geen pijn, als ik opsta begin het terug, het warmtegevoel eerst. Meeste last is bij het zitten en als ik veel werk.Ik kan soms ook heel koude rillingen hebben, weet niet of dit er iets mee te maken heeft. Ik weet niet meer naar welke dokter ik moet gaan, ze bekijken me allemaal aan of ik Chinees spreek. Het is om gek van te worden, mijn huisdokter weet ook geen raad meer.

    Reageren
    Sevinc

    Weet u meer over u pijn? Want ik heb de zelfde symptomen.

     

    Rachid

    Reageren
    Juud

    Hallo Sofie, ik heb ook deze pijn. Brandend gevoel net onder ribben, steekjes in flanken, rugpijn…

    Voor paar jaar terug had ik dit ook en duurde best lang voordat t weg was..

    Nu heb ik er ook alweer 3 weken last van

     

     

    Reageren
    SB

    Ik heb dezelfde klachten die Sophie D beschijft. Iemand al verder met wat het mogelijk kan zijn?

    Reageren
Reageer op: Pijn in zij beide kanten
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Wil je zorg of advies?

Lees welke behandelmogelijkheden er zijn en wanneer het verstandig is om een arts te raadplegen.
Medische hulp

Liever eerst zelf aan de slag?

Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om klachten te verminderen of beter onder controle te krijgen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.