Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Incontinentie

Incontinentie wordt omschreven als het voortdurend of terugkerend ongewild verliezen van urine. Het komt veel vaker voor dan mensen denken: zowel jongere als oudere volwassenen kunnen ermee te maken krijgen, en de kans neemt toe naarmate je ouder wordt. Gelukkig is incontinentie in veel gevallen goed te behandelen of te verminderen. Je hoeft hier dus niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je klachten aanpakken? Op deze pagina lees je wat je kunt doen en welke oplossingen beschikbaar zijn

Chronische ontstekingen

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Madeliefje2

    Hallo allemaal, ik vroeg mij af of iemand hier misschien het volgende herkent en wellicht een tip heeft wat wij nog kunnen proberen in de volgende situatie.

    Mijn goede vriendin heeft sinds jaar en dag blaasontstekingen, uitgegroeid tot urineweg/urineleider infecties met sepsis (bloedvergiftiging), op den duur chronisch geworden. Ze heeft een Bricker stoma gekregen welke nu als blaas dient, gemaakt uit een gedeelte van de darm, maar hierin blijven urine en voortdurend nieuwe schadelijke bacteriën achter, die de infecties veroorzaken. Haar blaas is zo goed als verschrompeld.

    Antibiotica helpt niet of nauwelijks. Is de ene bacterie onder controle, komt er weer een andere. Meerdere operaties aan urinewegen hebben helaas geen resultaat opgeleverd. Aan de stoma is ze ook geopereerd, eveneens zonder resultaat.

    Het probleem is ook dat operaties zeer zwaar zijn zeker gezien haar algehele toestand. Mijn vriendin is vaak erg ziek (met opname als gevolg) en nooit langer dan 2 dagen zonder antibiotica, een enorme aanslag op het lichaam. Ze lijdt aan diabetes, COPD, artrose, en autonome neuropathie (beschadiging aan het zenuwstelsel, ze heeft een soort zenuwpijn). Urologen hebben haar geïnformeerd dat er nog 2 soorten antibiotica te proberen zijn, mochten deze niet aanslaan is er geen verdere oplossing.

    Mijn vraag is nu, herkent iemand iets in dit verhaal en zijn er dingen die wij nog zouden kunnen proberen? Heeft iemand wellicht ervaring met behandelingen buiten Nederland? We voelen ons zo machteloos in de situatie…

     

Reageer op: Chronische ontstekingen
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Wil je zorg of advies?

Lees welke behandelmogelijkheden er zijn en wanneer het verstandig is om een arts te raadplegen.
Medische hulp

Liever eerst zelf aan de slag?

Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om klachten te verminderen of beter onder controle te krijgen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.