- Ezel21 februari 2011 om 15:57
IK heb elke menstruatie, hele er veel last.
Ik moet elk uur wisselen, en dan heb ik al 3 large maandverband in mijn onderbroek, niet overelkaar want dat werkt niet, maar achter elkaar zeg maar. omdat anders mijn hele onderbroek onderzit, ik verga van de buikpijn, en ik heb het idee dat het niet gezond is. wat kan ik doen? ik durf niet naar de dokter, en van mijn moeder mag ik niet aan de pil1 reactieReagerenAnoniem21 februari 2011 om 21:18Hypermenorroe is hevige (meer dan 100 milliliter per week) en langdurende (langer dan een week) menstruatie. Men mag van een groot bloedverlies spreken als men om de twee uur maandverband of tampon moet verwisselen, of zich dubbel moet beschermen (tampons en maandverband tegelijk).
Bij jonge meisjes is bij hevige menstruatie zelden sprake van een ziekte. Het gaat bij hen doorgaans om menstruatiecycli waarin nog geen rijpe eicel is vrijgekomen.
Ook bepaalde ziekten zoals suikerziekte, een te traag werkende schildklier of stoornissen aan het bloedstollingsmechanisme in de baarmoeder kunnen een overvloedige menstruatie veroorzaken.
Van erg hevige menstruaties kan men bloedarmoede (lees: http://nl.wikipedia.org/wiki/Bloedarmoede) krijgen. Meestal is het echter zo dat men een erg grote ijzerreserve (http://nl.wikipedia.org/wiki/IJzer_%28medisch%29) in het lichaam heeft, waardoor het maanden kan duren voordat hevige menstruaties tot aantoonbare bloedarmoede leiden.
Ga samen met jouw moeder naar de huisarts voor het vaststellen van de oorzaak van het overmatige bloedverlies en een eventuele behandeling.
Reageren



