- anoniem17 januari 2010 om 18:49
hoii ik ben 13 jaar heb nog NOOIT mijn regels gehad!dus ik lip met mijn onderbuik tegen het hoekje van mijn bureau ik voelde even steekjes in mijn buik dat ging wag een uurtje later kreeg ik daar weer lichtjes pijn en ik ging naar toillet en ik zeg een klein plekje (ik weet niet of het bloed was!!) het was bruin en pipi achtig niet dik HEEL dun!! het is gestopt en heb niks meer (voorlopig)
ik heb 3 vragen wil je ze a.u.b zo vlug morelijk beandwoorden!!!
1.kan die botsing kwaat kan het een bloeding zijn ofzo.????
2.een klein bruin plekje met heel dune buin dinges en het is niet veel het is al gestopt kan det mijn menarche zijn????
3. kan die botsing kwaat boor mijn baarmoeder fzo???
kun je zo vlug mogelijk andwoorden en me helpenalvast bedankt!!
11 reactiesReagerenanoniem17 januari 2010 om 19:09wil je a.u.b zovlug mogelijk andwoorden
Reageren?18 januari 2010 om 00:06Hebben je ouders jou nog niet voorgelicht over de menstruatie?
ReagerenAnoniem18 januari 2010 om 00:44Als je meisjes op school hoort praten, lijkt het soms of ze allemaal op hun elfde of twaalfde jaar al ongesteld worden. Daar kun je ongerust van worden als je zelf nog niet ongesteld bent geweest.
Die ongerustheid is niet nodig. Bij de meeste meisjes komt de eerste menstruatie tussen hun elfde en zestiende. Een eerste menstruatie als je veertien of vijftien bent, is dus heel normaal.
Vaak heb je nog geen menstruatie, maar merk je wel aan je lichaam dat er iets aan het veranderen is. Je krijgt geleidelijk borsten en schaamhaar. Dat is het bewijs dat je vrouwelijke hormonen goed werken. Je eerste menstruatie komt dan op een gegeven moment vanzelf.
Bron: NHG patientenfolder [u]Wachten op de eerste menstruatie[/u]
Reageren
http://nhg.artsennet.nl/kenniscentrum/k_voorlichting/NHGPatientenbrieven/NHGPatientenbrief/PBU14a.htmAnoniem18 januari 2010 om 00:46Kenmerken menarche:
Reageren
http://www.dokter.nl/forum/Menstruatie/219859-Ongesteld.htmlZonnetje18 januari 2010 om 14:27Hallo Anoniem,
Je eerste menstruatie (menarche) kan inderdaad bruinig zijn en slijmerig; zie het bericht voor mij voor de kenmerken van menarche.
Een antwoord op je vragen:
[i]1.kan die botsing kwaat kan het een bloeding zijn ofzo.????[/i]
Die botsing moet wel heeeeel hard zijn geweest, moest het zo kunnen zijn dat je daardoor vaginaal bloedverlies hebt. Je baarmoeder zit goed verstopt onderin je buik en gaat echt niet vloeien door een botsing met een tafelhoek.[i]2.een klein bruin plekje met heel dune buin dinges en het is niet veel het is al gestopt kan det mijn menarche zijn????[/i]
Dat is lastig te zeggen; iedereen is anders. Doorgaans duurt het wel iets langer dan één keer vloeien. Soms echter heb je een dag dat het begint, dan een dag wat minder en dan weer een beetje. Het is dus afwachten.[i]3. kan die botsing kwaat boor mijn baarmoeder fzo???[/i]
Zie het antwoord bij je 1e vraag.Groetjes!
ReagerenNoortje18 januari 2010 om 14:33Nee hoor, je kunt echt niet ongesteld worden van je stoten tegen een tafelrand, en de kans is heel erg klein dat je inwendig gaat bloeden van zo’n ongelukje en als dat al het geval zou zijn dan zat je nu niet te typen achter je pc. Ik denk dat het allemaal hartsikke meevalt en dat je gewoon van meisje een vrouw aan het worden bent. Super spannend dus. Lees in ieder geval de informatie over de eerste keer ingesteld worden zodat je weet wat je kunt verwachten.
ReagerenAnoniem18 januari 2010 om 14:36Meisjes hebben hun eerste menstruatie tussen hun twaalfde en veertiende jaar. Soms wat eerder, soms wat later. De eerste menstruatie is een teken van de puberteit.
Lees verder op de website van de NVSH over [u]Menstruatie & ovulatie[/u]
http://www.nvsh.nl/voorlichting/menstruatie.htmEn over de [u]puberteit[/u]:
Reageren
http://www.nvsh.nl/voorlichting/puberteit.htmLieke18 januari 2010 om 14:37Als je vragen hebt, kun je altijd weer even hier proberen, er is vaak wel iemand die je verder wil helpen.
Reagerenanoniem18 januari 2010 om 15:55en stel het is niet mijn regels maar een kleine bloeding van mijn baarmoeder! kan het dan kwaad???
ReagerenZonnetje18 januari 2010 om 18:38Als je een bloeding hebt (helder rood bloed) die enige tijd aanhoudt (dus langer dan een aantal dagen helder rood bloed), dan moet je contact opnemen met je (huis)arts.
Heb je een gewone bloeding (wat een menstruatie kan zijn), dan is het verloop anders; je begint met helder donkerrood bloed, enkele stolsels en uiteindelijk wordt het bruinig en steeds minder. Gemiddeld duurt een menstruatie tussen de 4 tot 7 dagen.
Een bloeding van je baarmoeder zal het niet zijn; dan moet je wel zo hard tegen de tafel zijn gelopen… dan had je veel meer pijn gehad en was je wel in het ziekenhuis belandt voor een echo.
Stellen de antwoorden je niet gerust dat je steeds over bloeding van je baarmoeder begint? Of is er misschien wat anders aan de hand?
ReagerenAnoniem7 juli 2010 om 22:24Lees ook:
Ongesteld? Vragen over menstruatie
http://www.dokter.nl/forum/Menstruatie/219859-Ongesteld.htmlOud bloed? 14 jaar en nog niet echt ongesteld
http://www.dokter.nl/forum/Menstruatie/193245-Oud-bloed.htmlEerste menstruatie? 15 en eerste maandstonden
http://www.dokter.nl/forum/Menstruatie/219444-eerste-menstruatie.htmlEerste menstruatie
http://www.dokter.nl/forum/Menstruatie/225891-eerste-menstruatie.htmlIk denk dat ik mijn menarche had
Reageren
http://www.dokter.nl/forum/Menstruatie/222353-menarche2dagen.html


