Stoppen met venlafaxine(efexor), gewichts verlies of toename?

  • #16

    Getopt op aanraden van arts. Ik was al een tijdje stabiel en middel zou alleen maar preventief werken voor het geval dat er iets opsteekt. Nou ik ben daar niet zo van overtuigd sinds ik het afgebouwd spring ik weer over alle hekjes en ben ik niet te houden.

    Reactie
    #17

    zelfde verhaal hier; wat onwennig en duizelig maar voor de rest valt het wel mee.

    Reactie
    #18

    Mijn ervaring is, dat ik de bijwerking van het stoppen van Efexor; gewichtsverlies of toename de minst erge vind. Ik eet inderdaad een stuk meer nu. Maar ik neem het allemaal op de koop toe.

    Reactie
    #19

    Accepteer processen in je lijf.

    Reactie
    #20

    Ik denk niet dat pillen kunnen je leven veranderen. Je moet leren omgaan met je Brain. Stop met de pillen ook al het langzaam is. Daarna weet een ding geef niet op en no matter what u deserve to be alive.  Probeer dag voor dag alles op te pakken. En wees niet bang voor hoofdpijn of emotie's. Zeg tegen jezelf jij hebt geen verleden en geen toekomst. Kijk wat je nu ziet voor je. Vergeef je zelf vooral jou zelf en nu iedereen. Hoe voel dat ? Is dat gevoel niet wat je zoekt ? Wat je nu gaat doen is van belang en niet wat is gebeurd of wat gaat gebeuren. Laat niemand jou vertellen dat je het niet zou kunnen. Het gaat niet om wat ze zeggen. Het gaat om wat je zegt.  Stop en geloof niet in pillen maar in je zelf.

     

    Reactie
    #21

    Ik ben abrupt gestopt met de venlafaxine 150mg.

    Ik gebruikte het voor een angststoornis, ik was in korte tijd 15 kg afgevallen en durfde echt niet meer te eten. Dit heeft dik twee jaar geduurd, maar op een bepaald moment ging ik weer eten en ben toen na een tijdje gewoon gestopt met de medicatie. ik lees in eerdere reacties tot je dan echt kunt toenemen in gewicht, en dat klopt zeer zeker. Ik vroeg me altijd weer af hoe komt dat toch dat ik maar steeds blijf toenemen in gewicht, maar nu heb ik het antwoord.

    Wat kan ik hieraan doen, ik sport genoeg eet gezond, maar het gewicht blijft toenemen.

    Kan ik ook weer beginnen met het medicijn zodat mijn gewicht weer normaal wordt.

    Hier wil ik graag een deskundige reactie op

    Reactie
    #22

    Beginnen met het medicijn zou in principe kunnen, Maar dan neem je het voor de verkeerde reden. Bovendien is het nog maar de vraag of het het gewenste effect heeft op je gewicht. Ik denk dat het beter zou zijn om naar de huisarts te gaan en bloedonderzoek te laten doen. Hoe lang ben je met het medicijn gestopt? Hoe lang heb je het genomen?

    Reactie
    #23

    Ik nu vier maanden gestopt met het medicijn maar heb totaal geen controle over mijn eetpatroon en ben mezelf eigenlijk een zoekgeraakt. eerst was ik veel te mager door psychische omstandigheden maar met mijn huidige lichaam ben ik echt niet tevreden en schaam me hier echt voor.

    Reactie
    Bereken hier je BMI

    De Body Mass Index (BMI) geeft uw gezondheidsrisico weer o.b.v. uw lichaamsgewicht en lengte. Vul het in en ontvang direct per mail de uitslag met het bijbehorende gezondheidsadvies

    cm
    KG
    #24

    Je schreef eerder:
    Wat kan ik hieraan doen, ik sport genoeg eet gezond, maar het gewicht blijft toenemen. Dat strookt niet met wat je nu schrijft. Je hebt geen controle over je eetpatroon. Als je daar geen controle over hebt, en dus verkeerd eet, kan dat natuurlijk gewichtstoename tot gevolg hebben. De vraag is of je onderliggend psychisch probleem dan wel onder controle is.

    Reactie
    #25

    Sinds ik gestopt ben met de medicatie heb ik gewoon een enorme eetlust gekregen en hier heb ik ook geen controle over terwijl ik dat met het gebruik van de medicatie wel had.

    Reactie
    #26

    Dan ligt het probleem dus niet zo zeer bij de medicatie maar aan een onderliggend probleem. Ik zou je toch willen aanraden om hier met een psycholoog over te praten.

    Reactie
    #27

    Ik ben supertrots op jou!! Zelf wordt ik 2 maart opgenomen om van deze verschrikkelijke medicatie te stoppen! Ik heb angst...ben bang voor de ontwenningsverschijnsellen en weet totaal niet hoe mijn lichaam hierop zal reageren! Ik hoop dat ik jullie hiervan op de hoogte zal kunnen houden. Voor een ieder die dit al achter de rug hebben....DIKKE PLUIM!!  RESPECT 👍👍👍

    Reactie
    #28

    Ook heel veel respect voor jou!! Je durft toe te geven wat voor jou nodig is om van de medicatie af te komen. Petje af!!! Onthoud:hoe donker de tunnel ook is: er is licht aan het einde van de tunnel. Probeer te accepteren dat wat over je heen komt. Dikke pluim, ook voor jou!

    Reactie
    #29

    Ik neem al 10 jr venlaxine en heb 3 dagen geleden besloten zelf te stoppen daar na menig navraag bij huisRts het afgeraden werd . Echter heb ik pas een sucille actie ondernomen dat terwijl me leven op rolletjes verloopt . Daar dit één van de nare bijwerkingen is ga ik stoppen op eigen houtje . Nu dag 3 duizelig in hoofd en moe maar ik ga door

    Reactie
    #30

    @Jessy Ik denk dat een arts zou moeten helpen om er vanaf te komen.

    Omdat antidepressiva de heropname van serotonine verhinderen, zorgen ze ook voor een tekort aan melatonine, omdat dit immers wordt gevormd uit serotonine. Daarbij zorgen ze ook voor tekorten aan diverse vitaminen, mineralen en andere stoffen, die juist belangrijk zijn voor de aanmaak van neurotransmitters als serotonine en melatonine. Zorgen voor wat extra voedingsstoffen, zoals magnesium, vitamine B en D, Q10 en diverse andere stoffen kan dus schelen in de afkickverschijnselen. zorgen dat je lichaam de juiste stoffen aanmaakt kan ook schelen in je humeur.

    Reactie
Reageer op: Stoppen met venlafaxine(efexor), gewichts verlies of toename?
Selecteer afbeelding
Maximale afbeelding grote is 512kb, toegestande bestandtypes: *.jpg, *.jpeg, .jpe,.gif

Blijf op de hoogte met onze wekelijkse nieuwsbrief