- FPa21 februari 2012 om 17:00
Beste,
ik vroeg me af of de tijd tussen het 2de en 3de vaccin van hepatitis A en B groter mag zijn dan 6 maanden?
Ik kreeg 2 jaar terug het 1ste en 2de vaccin, en nu pas het 3de vaccin. Is dit nog geldig?Groeten en bedankt!
3 reactiesReagerenGus22 februari 2012 om 01:47Beste FPa,
Reageren
Ik weet het niet zeker, maar een vaccin wordt normaal gesproken met een interval van één tot twee maanden ingespoten.
Het kan dus zijn dat de eerste 2 vaccins je niet voldoende immuun hebben gemaakt en dan is de derde na 2 jaar niet voldoende om je lijf geheel tegen hepatitis te beschermen.
Maar er is verschil tussen hepatitis A en B.
Voor de A variant heb je 2 inentingen nodig en voor de B variant heb je 3 inentingen nodig (en dan verspreid over een langere tijd; de 3e inenting kan “veel” later gedaan worden, maar hoeveel “veel” is?).
Mijn advies: vraag het aan je huisarts!
Houd ons op de hoogte want er zijn meer mensen met dezelfde vraag!Thotje22 februari 2012 om 03:43Hoi,
De derde vaccinatie wordt als zogenaamde booster-vaccin gebruikt, het idee is dus inderdaad, dat er na een langere tijd wordt gevaccineerd, zodat het imunsysteem hieropvolgend een hele grote hoeveelheid antistoffen gaat aanmaken.
Het kan na 2 jaar opzich wel werken, als je een sterk vaccin gebruikt (ja, hier zit verschil in, vaccinaties voor medisch personeel is een duurder en ook beter vaccin, dan de vaccinatie voor reizen naar het buitenland.)
Laat je gewoon vaccineren, en vraag dan of je na een aantal weken bloed kan laten prikken, om te kijken of er voldoende antistoffen zijn gemaakt. Dan heb je een beetje zekerheid.Groetjes,
Reageren
ThobiasFPa24 februari 2012 om 09:28Even overal een beetje nagevraagd.
Blijkbaar is het aanmaken van antistoffen van persoon tot persoon afhankelijk. De ene heeft 3 vacccins nodig, de andere 4. De tijd tussen het 2de en 3de vaccin doet er eigenlijk niet toe (natuurlijk moet je geen 15 jaar wachten).
Dus om zeker te zijn bloed laten trekken en controleren ongeveer 4 weken na 3de vaccin.Groetjes
Reageren



