- Veera29 augustus 2022 om 20:23
Ik heb 600mg duloxetine ingenomen i.p.v 120. Wat nu??
7 reactiesReagerenJohn (moderator)
29 augustus 2022 om 20:44De huisartsenpost bellen. Nu dus
ReagerenAlias29 augustus 2022 om 20:47Meestal is er een licht verhoogd risico dat je (veel) meer last hebt van de bijwerkingen.
Het is belangrijk om het 24 uur in de gaten te houden en zo nodig die bijwerkingen dan door de dokter te laten behandelen.Ik zou het zelf wel even melden bij de Huisartsenpost, zodat men weet dat dit is gebeurd.
ReagerenJohn (moderator)
29 augustus 2022 om 21:04@ Alias
Reageren
Dit is een fout antwoord. Duloxetine remt de heropname van serotonine (5HT) en noradrenaline (NA). Het remt de heropname van dopamine zwak. De max toegestane dosering per dag is 120 mg. TS neemt dus 5 x de max toegestane dosering. Dit kun je dus niet afdoen met: “een licht verhoogd risico dat je (veel) meer last hebt van de bijwerkingen.” het kan een cardiovasculair probleem veroorzaken, een psychose uitlokken en mensen kunnen er suïcidaal van worden.
Door het zo te bagatelliseren ( onbedoeld) kun je mensen ertoe brengen die huisartsenpost dus niet te bellen.
We weten niet of de TS nog andere medicijnen gebruikt en kennen ook de voorgeschiedenis niet.
Ik hoop dus dat de TS toch meteen de huisartsenpost belt. Die hebben inzage in het patiënten dossier en kunnen dat dan beter beoordelenAlias29 augustus 2022 om 21:13Ik zeg dit niet zomaar. Het is absoluut een te hoge dosering.
Ik heb de schadelijkheid laten controleren: niet spoelen, 24 uur aankijken, zo nodig symptomatisch behandelen (van klachten)
ReagerenJohn (moderator)
29 augustus 2022 om 21:24Je kunt in individuele gevallen niks van schadelijkheid controleren… Dat kan alleen maar als je inzage zou hebben in het patiëntendossier. Algemene richtlijnen zijn zeker niet altijd afdoende als je niet weet of de TS andere medicijnen gebruikt en ook niet weer waar medicijnen voor zijn voorgeschreven. Zonder deze informatie is er maar een verantwoord advies: meteen de arts/huisartsenpost bellen.
Reageren
Je doet hier alsof een OD met dit middel niet zo’n groot probleem is… Dat is gewoon fout.Alias29 augustus 2022 om 21:34Als TS nog andere medicatie met een interactie slikt, heb ik dat niet gelezen in de tekst.
Maar ik geef een correct antwoord met de aanwezige informatie. Dit is ook het antwoord dat de HAP zou geven: niet spoelen met deze hoeveelheid, wel zo nodig symptomatisch behandelen.
Ik zeg nergens dat het geen enkel probleem is.
Ik zeg bovendien dat het goed is om de huisartsenpost te laten weten dat dit is gebeurd.Ik sluit deze discussie af.
ReagerenJohn (moderator)
29 augustus 2022 om 21:55Je geeft dus geen correct antwoord en jij kunt ook niet weten of bepalen wat de HAP in dit geval zou zeggen met het patiëntendossier van de TS ter hand.
Reageren
Je kunt er niet zomaar van uit gaan dat alle relevante informatie meteen in een bericht hier wordt gegeven.


