- bezorgde pleinwacht26 februari 2018 om 01:58
Een klasgenootje van mijn zoon heeft een overdosis Methylfenidaat geslikt, en wel de langwerkende variant.
Zijn bewegingen waren ongecontroleerd (soort spasmen) zijn spraak monotoon, kon geen juiste woorden vinden (enkel simpele zinnen), wist niet meer hoe hij zijn jas moest pakken/aantrekken, en verslapte tussen de spastische aanvallen, pijnlijke gewrichten. Ook een overgevoelige mond was een van de klachten.Zijn dit allemaal kenmerken van een ritalin intoxicatie, of is er een kans dat er ook andere middelen zijn gebruikt?
Is er een goede/betrouwbare site met meer informatie over een intoxicatie van methylfenidaat? Zit erover te denken om dit angstaanjagende voorval aan te grijpen om de leerlingen in te lichten en te informeren over het misbruik van deze medicatie.
2 reactiesReagerenJohn (moderator)
26 februari 2018 om 08:11Dat kunnen inderdaad gevolgen zijn van overdosering.
kijk op onderstaande site bij de bijwerkingen. Alle bijwerkingen kunnen voor komen bij overdosering
https://www.farmacotherapeutischkompas.nl/bladeren/preparaatteksten/m/methylfenidaathttps://www.vergiftigingen.info/stofmonografie_inzien.htm?execution=e1s4
Reagerenbezorgde pleinwacht26 februari 2018 om 14:54<span class=”bbp-reply-post-author”>Tandor</span>, heel erg bedankt voor je snelle reactie en informatie!
Reageren



