- Poema20 januari 2011 om 21:35
Hallo, ik ben een vrouw van 38 jaar en heb sinds een paar dagen last van verstopping. Nu voel ik een bobbel zitten rechts onder in mijn buik, boven mijn bekken. Alsof er iets zit in de dikke darm. Ik kan met veel moeite wel ontlasting kwijt raken die normaal van kleur is en niet overmatig hard, maar die erg afgeplat is, een paar kleine bolletjes en wat dunnen sliertjes. Alsof het ergens langs moet met moeite. Nu heb ik ook al maanden op en af een opgezette buik, maar heb ook een spastische darm waardoor ik die opgezette buik wel bekend mee ben en er daarom ook niet zoveel aandacht aan heb gegeven. Meestal helpt een rennie deflatine daar wel iets bij. Alleen nu maak ik me dus erge zorgen om die kleine beetje ontlasting die uit van die dunne reepjes bestaat en die bol die ik steeds voel zitten. Soms doet het ook een beetje pijn op die plek. Ik heb nu van de huisarts (telefonisch) een laxeermiddel gekregen (Molaxole) en heb hier vanavond het eerste zakje van ingenomen. Hoelang duurt het dan voordat die dikke bol ontlasting is opgelost en eruit komt? Verder drink ik me suf aan water, stoelgaang bevorderende thee, druivensap en roosvice laxo en eet vezels en extra zemelen. Wie kent het gevoel van die ‘bol’ rechtsonderin en wie weet raad? Alvast bedankt!
16 reactiesReagerenjolanda20 januari 2011 om 22:28ook ik heb een spatische darm
Reageren
en voel regelmatig een bobbel zitten maar bij goed wc is dat weg
wat ik vermijd is koffie en varkensvlees vette prudukten en zo omdat het opgeblazen gevoel dan nog erger word
misschien eens proberen
ook ik ga heel erg vaak wel na wc begin eerst keer is het vast rest is diaree
probeer het is een melk produkten kunnen vaker stoornissen gevenbrenda A20 januari 2011 om 23:35met die bobbel ga je naar de huisarts, die kan je even onderzoeken en eventueel doorsturen.
Reageren
als je pijn hebt op die plek, dan kan er iets zitten, een ontsteking b.v., een diverticul die ontstoken is of een poliep, laat er dus naar kijken.
groetjes, BrendaHarry Onnbekend28 februari 2012 om 09:24je moet je laten doorverwijzen naar een specialist!!!!
ReagerenDick29 februari 2012 om 00:16Gaat aub naar de dokter en laat in het ziekenhuis alles goed na kijken
Reageren
heeft mijn vruew ook bleek na 7 weken onderzoek en gewichts verlies van 12 kg en een stukje van 7 cm verwijderd dunnedarm kanker te zijn.
Zeer moeilijk te vinden op foto`slexmond6 januari 2013 om 12:25Jouw verhaal had het mijne kunnen zijn tot op het voorschrijven van Molaxole toe. Maar een oplossing… morgen naar de dokter!!!
ReagerenAnoniem12 september 2016 om 10:25Ook ik heb een bobbel naast navel rechts! Hij zit er al een paar maand, heb verschillende onderzoeken gehad maar nog niets echt uitgekomen.
Zou dit idd verstopping kunnen zijn, ondanks dat ik wel naar de wc ga?Ik hoor graag van mensen die dit herkennen. ( vooral de beweegbare bobbel rechts naast navel )
ReagerenTezzie25 juli 2018 om 23:50- Jaartje geleden ben ik langs de huisarts geweest omdat ik lanst had van mij rechterzijde door em harde val op de stoep, huisarts heeft het zonder veel te doen gezegd dat het wel over gaat, ik voel die bobbeltje nu nou veel beter dan eerst en heb er wel last van tijdens het slapen.
John (moderator)
26 juli 2018 om 01:04Ga dan terug nar de dokter met de klacht
ReagerenMinouk30 september 2018 om 12:24bent u er nog mee heen geweest? en wat is er uitgekomen, mijn vader heeft gelijke klachten en ik maak me zorgen.
ReagerenPetra23 maart 2022 om 14:27Ik ben ontzettend benieuwd wat hier is uitgekomen. Ik heb zelf nu ook al een aantal weken een bobbel midden onderbuik. Soms meer rechts en soms meer links. Na liggen zit hij hoger richting de navel.
ReagerenRichard2 februari 2023 om 23:05Ik ben ook heel benieuwd. Ik ben 23 en heb ook een spastische darm en ik voel ookal maanden een bobbel rechtsonder in mijn buik naast mijn navel. Ik begin me een beetje zorgen te maken.
ReagerenHoont15 oktober 2023 om 22:27Mirjam4 juli 2024 om 11:52Oh ik heb helemaal gelijke klachten en maak me echt zorgen! Wat is er bij jou uitgekomen en is het goed gekomen??
Ik hoor het heel graagGroeten
Reageren
MirjamJohn (moderator)
4 juli 2024 om 17:38Als je je echt zorgen maakt, moet je niet afgaan naar wat er bij andere mensen is vastgesteld, maar zelf naar de dokter gaan
Reageren


