Zoeken Vraag het forum

Wanneer navelbreuk opereren?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Wim T

    Hallo,

    Een jaar terug heb ik -omdat ik er toch voor wat anders was en mijzelf daar ook een beetje zorgen over maakte- de huisarts laten kijken naar een “bobbel” in mijn navel. Normaal heb ik een kuil, maar die is nu voor een deel een soort opgezet.

    De dokter gaf aan dat het een kleine navelbreuk was en dat er niets aan hoefde te gebeuren.
    Mooi! Want ik ben niet zo’n held; allesbehalve.

    Het is normaal vrij zacht en afhankelijk van hoe ik gelegen of gezeten heb, is het wat harder of zachter. Bij hoesten op kracht zetten (blazen oid) dan wordt het wel harder.

    Nu heb ik wel wat gelezen en zie dat mensen “het terug duwen”, zeker als er wat tussen komt, een darm ofzo.
    Daar kan ik mij opzicht al niets bij voorstellen want het zit een beetje aan de zijkant (nouja, het midden van de navel zit als het ware “op de ondergrond vast”) en aan de zijkant beginnen zo te voelen spieren; als ik duw, dan gaat het vet(?) gewoon achter die spieren en komt direct weer terug.

    Pijn doet het niet, maar nu ik verkouden ben geweest en veel heb gehoest, is het wel groter geworden en komt de bult gelijk met de buik ondertussen daar waar het eerst nog wat dieper lag.

    Mijn vraag, juist omdat ik niet zo’n held ben; wanneer wordt het te groot en zal ik naar de dokter moeten?
    Kan het heel wat worden als ik er maar geen pijn in heb? Moet ik dat zo zien?

    Heeft iemand hier ervaring mee of een beetje kijk op?
    Alvast bedankt.

    2 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Ik denk dat je er toch verstandig aan doet, om naar de dokter te gaan en ernaar te laten kijken. Als de breuk groter is geworden, is het wellicht verstandig om er iets na te laten doen.

    Reageren
    Sylvia

    Hallo, ik wordt de nu in November in Martiniziekenhuis in Groningen geopereerd. Ik heb precies het zelfde en ,bij mij kan ik als ik het gaatje voelen .Als je wat dieper indrukt ,weet je waar de scheur zit. Op gegeven moment moest ik met de Ambulance naar het ziekenhuis , maar in de Ambulance heb ik mijn darmen ,die knel waren geraakt , zelf weer teruggedrukt , omdat het ontzettend zeer deed ,en omdat mij slecht ging. Ik zou met een chirurg een afspraak maken , want die kan goed beoordelen of het nodig is en hoe groot de scheur is. Dat kan doordat je te zwaar hebt getilt.
    Als een darm klem komt te zitten ,kan de darm afsterven en dat moet dan zeker geopereerd. De scheur hersteld zich niet zelf. Bij een operatie wordt er een gaasje opgedaan ,zodat het weer dicht is.
    Je kan ook online een navelband bestellen en die om doen. Of ik heb gehoord , dat je begeleid een fysio training kan doen , om de buikspieren ,sterker te maken , zodat de spieren het samenhouden. Momenteel heb ik een buikband om.Als je wat wil weten , ben altijd voorzichtig met internet, Ik heet Sylvia.

    Reageren
Reageer op: Wanneer navelbreuk opereren?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.