- Nick2 augustus 2017 om 12:33
Hallo,
Ik zit al een tijd met een darmprobleem, toch zeker wel ruim 2 jaar. Mijn ontlasting is heel onregelmatig, de ene keer gaat het heel makkelijk, de andere keer zit ik een uur op de toilet, terwijl ik wel echt moet. De ontlasting is ook altijd anders, de ene keer heel dun, de andere keer iets dikker, maar nooit echt dik zoals ik vroeger wel altijd had. Ook is de ontlasting altijd plakkerig, vet of slijmerig.
Ik ben hiervoor uiteraard naar de dokter geweest. De eerste dokter vond tests niet nodig, hij zei dat ik het Prikkelbaar darm syndroom heb. De tweede dokter heeft (ruim een jaar geleden) een ontlastingstest gedaan, waar volgens mij niks mis mee was, want ik heb nooit wat gehoord.
De symptomen lijken wel steeds erger te worden, en als ik ‘last heb’ dan heb ik ook vaak een pijn in mijn linker zij.
Ik eet genoeg vezels; volkerenbrood, appels, en veel groente.
Is er iemand die weet wat deze symptomen zijn? Of deze zelf heeft?
11 reactiesReagerenJohn (moderator)
2 augustus 2017 om 12:56Nick2 augustus 2017 om 13:17Ja ik drink zeker genoeg, toch zeker 2-3 liter per dag.
Kan je met een prikkelbare darm ook last van je zij hebben? Want dat komt voor als ik lastig naar de toilet ga
ReagerenJohn (moderator)
2 augustus 2017 om 13:45Dat kan zeker. Dat is dan je dikke darm die reageert.
ReagerenNick3 augustus 2017 om 11:05Oke.
Ik zie dat ik wat was vergeten te melden in de post. Vaak als ik naar het toilet ga, is een deel van de ontlasting donker van kleur, en een ander deel licht. Verder stinkt de ontlasting (soms) ook extreem erg?
ReagerenJohn (moderator)
3 augustus 2017 om 13:31Ook dat is dan een normaal verschijnsel, maar heeft toch vooral te maken met wat je eet en drinkt
ReagerenNick3 augustus 2017 om 16:02Zou u een voorbeeld kunnen geven waardoor dat zou kunnen komen m.b.t. eten?
ReagerenCatootje3 augustus 2017 om 16:17Van (tarwe-)brood zou ik niet teveel eten. Vaak eten we een stapel brood met een dun plakje beleg, terwijl beter zou zijn bijv een maaltijdsalade, maaltijdsoep, omeletje etc met een beetje brood. Of denk eens aan broodvervangers als een wrap, liever niet van tarwe.
Voor je stoelgang zijn ook oplosbare vezels belangrijk. Denk aan vezels als psyllium, inuline, appelvezels en glucomannan. Ook lijnzaad en chiazaad kunnen helpen. Lijnzaad beter ongemalen komen en zelf een schepje lijnzaad in je mond goed fijnkauwen of in een koffiemolen malen. Met fruit kan je beter een beetje voorzichtig zijn, niet teveel van eten. Misschien ook wat probiotica nemen. De lichtgekleurde ontlasting kan ontlasting zijn die de darmen iets sneller passeert. Zoiets vertelde mijn huisarts.
Bij darmproblemen kunnen er ook tekorten een rol spelen, zoals magnesium en vitamine B en D. Goed uitzoeken wat jouw lichaam nodig heeft. Via bloedonderzoek vind je veel tekorten trouwens niet.
ReagerenJohn (moderator)
3 augustus 2017 om 16:52Vooral van vet eten, zoals pizza, fastfood, chips, chocolade, frites en snacks…
ReagerenNick3 augustus 2017 om 22:54Bedankt voor je (uitgebreide) reactie. Ik eet inderdaad veel brood. Het gekke is, van tarwebrood, pasta, fastfood en een paar andere dingen krijg ik het meeste last, maar van bijvoorbeeld een volkorenbrood totaal niet.
Oplosbare vezels zal ik na mijn vakantie proberen.
Ik zit zelf een beetje op internet te zoeken, en een alvleesklierontsteking komt ook voor een deel overeen met mijn symptomen?
Als laatste; ik ga op vakantie, en ik wil niet 3 dagen niet naar de toilet kunnen gaan, is er een laxerend middel wat makkelijk mee te nemen en te gebruiken is?
ReagerenNick5 augustus 2017 om 21:44Iemand nog een idee voor een middel waardoor ik makkelijk naar de toilet kan tijdens de vakantie?
ReagerenJohn (moderator)
5 augustus 2017 om 21:52Vraag aan de huisarts een recept voor movicolon of haal bij de apotheek psyliumvezels.
Reageren


