Zoeken Vraag het forum

Overmatig veel dieselgassen ingeademd…

Peter (huisarts)

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Sander87

    Nadat mijn auto al een goede 8 maanden overmatig veel dieseluitlaatgassen produceert en ik binnen soms met tranende ogen in de wagen zit, de diesel bijna ‘proef’ en naar diesel ruikende kledij droeg, besloot ik vandaag maar eens naar een andere garagist te gaan. Die zei me het volgende:

    Ik zou niet meer met je wagen rijden, je longen moeten haast zwart zien van de diesel. Ik zou ze niet willen zien. Meteen werd ik veel angst ingeboezemd, omdat ik er al lang mee rond rijd, en ook na het lezen van dit artikel: http://www.beroepsziekten.nl/content/longkanker-door-dieseluitlaatgassen

    Ik speel voetbal, ben in zeer goede conditie, ben 24 jaar jong, rij ongeveer 1u per dag met die wagen, maar de laatste tijd heb ik wel last van vele kleine verkoudheden, kriebelhoest en veel zweten onder oksels en in de handpalmen.

    Moet ik schrik krijgen en moet ik me laten controleren, of maak ik me zorgen om niks ?

    Alvast bedankt!

    5 reacties
    Reageren
    brenda A

    jemig Sander, daar rijd je toch niet mee door? voortaan wel wat voorzichtiger zijn met je gezondheid.
    je moet maar denken dat vrachtwagenchauffeurs hun hele leven en bijna elke dag de hele dag in een vrachtwagen zitten, en veel in files, ook zij ademen veel in.
    niet gezond natuurlijk maar niet meteen dodelijk, wel op den duur verhoogde kans op ziekten.
    niet roken, veel water drinken, goed blijven sporten dan moeten de longen snel weer schoon worden.
    als je echt langdurig kriebelhoest hebt zou je het kunnen laten checken door de dokter, maar normaal moet je de longen weer schoon kunnen krijgen, net als rokers, die na jaren roken stoppen.

    groetjes, Brenda

    Reageren
    Sander

    Hoi Brenda,

    Het lijkt me wel waar wat je zegt, over die vrachtwagenchauffeurs enzo. En ik heb inderdaad veel te lang gewacht met naar een andere garagist te gaan, maar de vorige zei me zelfs dat het ‘normaal’ was.

    Ik heb alleen veel schrik gekregen door wat de andere zei, omdat je longen één van de belangrijkste organen zijn.

    Maar ik moet me dus niet te veel zorgen maken en gezond blijven leven ? Hoe lang duurt het voor m’n longen weer proper zijn ?

    Bedankt voor je reactie trouwens !!

    Reageren
    Erica

    Kleine verkoudheden, kriebelhoest en zweten zijn geen bijzondere symptomen die nader onderzocht zouden moeten worden. Maakt u zich toch zorgen, ga dan naar de huisarts. De klachten die u beschrijft zijn onschuldig. De angst die u heeft is hoogstwaarschijnlijk de meest ernstige kwaal.

    Reageren
    Maaike

    Hoe is het inmiddels met de klachten? Ik heb een vermoeden dat het al wel beter zal gaan gezien het moment waarop je dit onderwerp bent gestart.

    Reageren
    Sander

    hoi erica, maaike

    het moment waarop, daar bedoel je wellicht mee dat ik het nogal snel plaatste op de dag dat ik het te horen kreeg. nu ja, dat was misschien wel een ‘paniekreactie’, maar anderzijds wel goed om gerust gesteld te worden.

    de auto wordt gefixt, de klachten zijn er nog steeds, maar ik vermoed dat dat wel een normale verkoudheid zal zijn door in de tocht te zitten 😉

    bedankt voor jullie reacties !
    groeten,
    sander

    Reageren
Reageer op: Overmatig veel dieselgassen ingeademd…
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Waarom roken je benauwd maakt: de impact op je ademhaling

3 min leestijd

Zo merk je dat je lichaam te veel tabak te verduren krijgt

ademhalingsproblemen na stoppen met roken
3 min leestijd

Ademhalingsproblemen na stoppen met roken

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.