- PFlip14 maart 2013 om 09:38
Ik ben jaren last van het volgende:
Als ik iets heel zoets opdrink dan gaat mijn keel dicht en krijg ik geen adem meer. Ik moet dan water drinken, zodat die zoetigheid wordt weggespoeld en dan kan ik weer ademen.
Ik heb dit alleen bij hele zoete stoffen bijv: siroop of snoep.
Herkent iemand dit?
9 reactiesReagerenQuote18 maart 2013 om 14:16Voedselovergevoeligheid zoetstoffen:
Reageren
http://www.allergieplatform.nl/voeding/voedselovergevoeligheid/zoetstoffen/Anoniem8 januari 2014 om 20:34zeer herkenbaar helaas. Als eens achter gekomen wat het is?
ReagerenAnoniem10 oktober 2014 om 13:48Ik heb dit ook. Eens in de zoveel tijd dan gebeurt me dit. Ik heb het niet met zoet drinken maar bij bepaald snoepgoed. Bijv. Pepermunt, dummies, banaantjes, toffees en after eight chocolade. Weten jullie al een oorzaak en oplossing? Ik spuug de zoetigheid uit en probeer me te ontspannen totdat de luchtpijp weer open gaat. Heel benauwd.
Reagerenyesyes25 juli 2021 om 16:38ik herken dit zeker! ik kwam eigenlijk op deze pagina terecht om te kijken waar dit aan lag?
ReagerenAnoniem25 januari 2023 om 05:37Jazeker, ik herken dit en heb er af en toe last van. Ik schrik elke keer want ik krijg echt geen adem meer. Nog niet gevonden wat dit werkelijk is.
ReagerenMivl17 mei 2024 om 12:50Heel herkenbaar. Ik krijg het als ik honing eet. Ik krijg dan echt geen adem meer, ik probeer dan lucht te happen maar voor een moment krijg ik dan geen lucht. Dat vind ik echt schrikken. Maar geen idee wat de oorzaak is…
ReagerenPiet19 oktober 2024 om 18:47Ik heb er ook last van. Bij zuur of zoet soms bij pitten. Vooral als t extremen zijn dan slaat mijn keel dicht. Altijd even schrikken. Ook vervelend dat er niets over te vinden is!
ReagerenKnek11 december 2024 om 11:01Ik heb het ook. Bij fruitella en van die Sinterklaas kikkers of muizen en kikkers. Eng inderdaad.
ReagerenLien8 augustus 2026 om 20:00Zeker! Niet altijd maar soms als ik ’s middags een mini marsje eet voel ik het aankomen na de ‘explosie’ van zoet: verkramping in mn mondholte en daarna slaat mn keel dicht en kan ik even niet meer ademhalen.
Reageren


