- Sheldon3 mei 2011 om 18:38
Ik had afgelopen zondag een soort jeukerige gevoel tussen mijn billen. De volgende dag jeukte het wat erger, was het rood en werd het een beetje pijnlijk. Daarnaast begon me rechter bil tijdelijk te jeuken, gevolgt door een opgezette (denk een) klier in de lies.
De jeuk op me rechterbil is echter verdwenen en heb nog wel last van de klier in mijn lies. Als ik loop is het pijnlijk, doordat mijn broek er tegenaan schuift.
De plek tussen me billen waar het zo jeukt, slaat rood uit en er zitten witte bultjes/puistjes.Heb ik las van eczeem of schimmel?
10 reactiesReagerenEveline3 mei 2011 om 21:44Dat kunnen wij niet weten want we kunnen jouw billen niet onderzoeken en dus geen diagnose stellen. Maar het lijkt wel een beetje op eczeem, al past de lymfeklier daar niet bij. Is er iets bijzonders gebeurd met jouw billen de laatste tijd? Onveilige seks gehad, ergens in gezeten, nieuwe onderbroek, of iets dergelijks?
ReagerenSheldon4 mei 2011 om 09:39Er is niks met me billen gebeurd, het enige wat ik me kan bedenken is dat het met me onderbroek te maken heeft. Na he douchen, toen ik me onderbroek aan deed begon de jeuk voor het eerst.. Echter zaten er nog geen bultjes.
Ik las op het internet dat lympfenklieren in de lies kunnen opzwellen als er in de buurt een wond, bacterie oid zit. Vind het ook vreemd dat de klier precies nu is gaan opzetten wanneer de bultjes verschenen. Vandaar dat ik de connectie daartussen zag. De klier kwam echt opzetten binnen een half uur nadat ik flink heb zitten krabben. Krabben doe ik nu niet meer. Ik weet ook niet of zeep nou wel of niet goed is in dit soort gevallen
ReagerenEva4 mei 2011 om 15:11Ik vind jouw verhaal onduidelijk. Ten eerste, heb je deze klachten al lang of pas sinds kort na het dragen van een onderbroek en het krabben? En is de bult wel een lymfeklier? Klieren zwellen niet zo snel op, dan zou de infectie al eerder moeten hebben plaatsgehad namelijk. Bij al deze vragen zou ik gewoon even naar de huisarts gaan en zowel de bultjes als de klieren laten onderzoeken. Op basis van een goed onderzoek is het veel beter na te denken wat er aan de hand is en wat je eraan kunt doen. Zep kan trouwens in principe geen kwaad. Misschien prikt het wat, maar dat lijkt verder onschuldig te zijn. Als je mij vraagt is het contacteczeem geweest.
ReagerenSheldon4 mei 2011 om 17:42Wat is er niet duidelijk aan mij verhaal?
Ik zal opnieuw beginnen.
Ik heb helemaal geen klachten gehad tot afgelopen zondag. Na het douchen deed ik een onderbroek aan en begon het te jeuken tussen mijn bovenste gedeelte van de bilspleet. Het was een soort branderige jeuk, pijnlijk ook.
De volgende dag (maandag) nam deze pijnlijke jeuk toe. Toen ik thuis kwam van werk, heb ik in de spiegel gestaan en merkte ik op dat de jeukende plek rood was geworden.
De rest van de avond werd de jeuk erger. Zo begon naast de rode plek, ook de rest van mijn rechter bil te jeuken, echter niet pijnlijk of brandend. Dit was slechts tijdelijk.
Net voor het slapen gaan, rond 12 uur, kreeg ik last van mijn lies en zag daar de opgezette klier (als dit in klier is).
De dag daarna (gisteren/dinsdag) toen ik thuis kwam, had ik nog steeds last van jeuk en was het toegenomen. Daarnaast zaten er ineens allemaal witte bultjes in het rode gebied. Na het krijgen van deze bultjes zijn de klachten hetzelfde gebleven en heb ik ook niet meer bultjes erbij gekregen.Vanochtend de huisarts gebeld, deze was helaas afwezig waardoor ik een vervanger aan de telefoon kreeg. Ik legde het probleem uit. Het eerste wat de arts zei was Gordelroos. Voornamelijk omdat de symptomen hiervan zijn, dat de huid eerst rood word en pas de dagen erna bultjes ontstaan. Daarnaast zijn symptomen van Gordelroos ook brandende jeuk. En dat het aan slechts één kant van het lichaam voorkomt, bij mij is het alleen de rechterkant van de bilspleet.
De arts vond het verder nog onnodig om daarvoor langs te komen.
Ben vervolgens ook wat op internet gaan zoeken over Gordelroos, en moet zeggen dat de afbeeldingen die ik tegen kom aardig overeen komen met wat er bij mij tussen de billen zit.
ReagerenGerard4 mei 2011 om 17:50Net op internet gevonden:
Lymfeklieren in de buurt van de gordelroos zijn soms pijnlijk en opgezet.
bron: huidconsult.nl
ReagerenAnoniem4 mei 2011 om 19:11[i]In de meeste gevallen hoeft u niets te doen. Op de blaasjes kunt u een indrogende zalf (zink-oxide zalf of pasta) smeren. Zo nodig kunt u een vloeistof (schudsel) of crème op de huid aanbrengen om de jeuk te verzachten. Tegen de pijn kunt u zo nodig paracetamol gebruiken. Neem twee tot driemaal per vierentwintig uur een of twee tabletten. Een tablet paracetamol is na 5 uur uitgewerkt. Als dat onvoldoende helpt, kunt u diclofenac, ibuprofen of naproxen proberen. Deze middelen kunnen maagklachten geven.[/i]
Lees verder op: http://nhg.artsennet.nl/kenniscentrum/k_voorlichting/NHGPatientenbrieven/NHGPatientenbrief/PBS8a.htm
Reagerenirritant17 augustus 2013 om 02:38Ik heb altijd als het warm is en ik een beetje ga zweten tijdebs het werken dat ik last krijg van jeuk en branderige gevoel tussen mijn bennen (billen) ik weet niet waardoor het kan komen en het gaat weer weg als ik eerst heb gedoucht en de volgende dag weer het zelfde verhaal de eerste uurtjes heb ik er geen last van bv. Van smorgens 9 tot in de avond rond 7 dan begint hwg ongeveer week in week uit wat kan het zijn ????? Ik schaam me om het tom het tegen mijn moeder te zeggen of naar de dokter te gaan.
ReagerenJolet30 augustus 2013 om 15:21Strooi gewoon een beetje talkpoeder tussen je billen!
ReagerenAnoniem14 december 2016 om 05:34Ik hb zelf een soort bultjes tussen mn bil spleet naar de vagina toe , geen jeuk maar wel pijnlijk met aanraken…e er komt heel veel vocht uit… iemand tips?
ReagerenJohn (moderator)
14 december 2016 om 11:32Moeilijk om daar zo ongezien iets over te zeggen. Ga naar de huisarts en laat ernaar kijken
Reageren
Specialisme
Huidzorg
Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.
Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.
Bultjes tussen billen
- Door Sheldon
- 3 mei 2011 om 16:38
Beheerd door
Peter (huisarts)- 10 reactiesReageren
Heb je aanhoudende huidklachten?
Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.Medische hulp
Zelf je huid verbeteren
Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties