Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Huidzorg

Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.

Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.

pluizig haar (obsessie)

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Lisa

    Hallo allemaal,

    Ik heb al jaren naar mijn idee lelijk haar. Het pluist, is dof en voelt droog aan het blijft nooit mooi zitten. Ik heb al zoveel geprobeerd, ga regelmatig naar de kapper verzorg het goed met maskers e.d. maar helaas geen resultaat.

    Ik ben er de hele dag mee bezig, borstel mijn haar voortdurend omdat het anders naar mijn idee echt niet zit. Ik ben er dus compleet door geobserdeerd. Wat kan ik hieraan doen?????

    8 reacties
    Reageren
    Maaike

    Gebruik je medicijnen misschien? Geneesmiddelen voor een te hoog cholesterol bijvoorbeeld kunnen droog en slap haar veroorzaken.

    Gebruik je een dieet? Ook eiwitarme voeding kan dit droge en pluizige haar namelijk veroorzaken.

    Verder zijn er enkele dermatologische en interne aandoeningen (schildklier) die de kwaliteit van het haar direct negatief beïnvloeden.

    Het kan geen kwaad even langs de huisarts te gaan, misschien ben je wel een gezondheidsprobleem op het spoor!

    Reageren
    brenda A

    het moet op 2 manieren worden aangepakt, van binnen en van buiten.
    Dus: leef je gezond? krijg je voldoende vitaminen binnen?
    koop eens een goede vitaminen met mineralen complex.
    teveel borstelen kan het haar ook beschadigen, dus denk daaraan.
    kleur je je haar? hoe vaak was je het en waarmee? was je het te warm?
    er zijn voldoende verzorgingsprodukten die kunnen helpen, moeilijk is het vinden dat wat goed is voor jouw haar.
    groetjes Brenda

    Reageren
    Lisa

    Ik gebruik antidepressiva maar ook voordat ik dat gebruikte was mijn haar zo.

    Ik heb het een maand geleden laten blonderen en gebruik vaak een stijltang. Maar als ik die tang niet gebruik zit het helemaal voor geen meter.

    Ik eet goed, slik bijna elke dag multivitamines, beweeg voldoende.

    Ik was het om de dag met lauw tot koud water. Ik was het met Dove repair shampoo en daarna cremespoeling of oil care treatment. Daarna doe ik er een creme in die tegen de hitte van de stijltang beschermt en als het droog is doe ik er wat lak ik.

    Reageren
    brenda A

    oke, dan zal het toch de behandeling van het haar zijn: blonderen, stijltang, om de dag wassen………. toch een aanslag op haar dat al pluizig is.
    probeer eens minder te wassen, hooguit 2x p.w. en geen stijltang te gebruiken maar een lauw/warme fohn. ook kun je eens een andere shampoo en verzorging proberen dit kan echt verschil maken.
    groetjes, Brenda

    Reageren
    Anoniem

    Helemaal mee eens Brenda

    Reageren
    Anoniem

    Droog haar heeft zowel een laag vetgehalte als een laag vochtgehalte. Droog haar wordt veroorzaakt door een te lage talgproductie, door een beschadigde haarstructuur of door temperatuursinvloeden. Ook de leeftijd is van invloed op droog haar.

    U kunt droog haar net zo vaak wassen als u wenst. In principe is het echter niet nodig om het haar elke dag te wassen.

    Gebruik bij het wassen shampoos ‘voor droog haar’. Deze bevatten positief geladen moleculen. Dit is van belang omdat beschadigde haarplekken extra negatief geladen zijn. De positief geladen moleculen van de shampoo en de conditioner binden zich aan de negatief geladen plekken van het haar en bieden op die wijze bescherming. Daarnaast wordt door het gebruik van zo’n shampoo het haar makkelijker te kammen en in model te brengen.

    Maak gebruik van handwarm water (niet heet) en dep het haar voorzichtig droog.

    De aanmaak van talg is een proces dat niet van buitenaf te beïnvloeden is. Wel kan men droog haar zo goed mogelijk verzorgen. De beschadigde haarschubben zijn te beschermen tegen verdere schade van buitenaf door het gebruik van een conditioner of crèmebehandeling. Wanneer de haarschubben goed sluiten, glanst het haar. Dit is vergelijkbaar met fruit. Wanneer fruit vers is, heeft het een mooie ronde schil waarbij het licht goed wordt weerkaatst. Het fruit bevat dan voldoende vocht.

    Gespleten haarpunten zullen met een conditioner of crèmebehandeling niet verdwijnen maar het verder splijten wordt hiermee wel zoveel mogelijk tegengegaan. Gespleten haarpunten zullen zich niet meer sluiten. Knip ze daarom af.

    Naast het optimaliseren van het vetgehalte van het haar is ook het vochtgehalte van belang.

    Gaat u op vakantie naar een warm land? Sommige fabrikanten maken zonnebeschermende producten met een zonnefactor specifiek voor het haar.

    Neem in ieder geval een petje mee om het haar tegen de zon te beschermen. Ook zwem- en zeewater drogen het haar uit. Spoel het haar na een duik in zwembad of zee even uit
    met gewoon water.

    Reageren
    Lisa

    Ik heb al zoveel geprobeerd qua producten. Volnt gens anderen in mijn omgeving is het echt een obsessie want hun vinden dat mijn haar prima zit. Ik erg me echt overal aan. Heb bijvoorbeeld in mijn pony altijd een klein krulletje nou dat vind ik vreselijk. Afknippen helpt ook niet, eigenlijk ben ik nooit tevreden.

    Zit dus echt tussen mijn oren maarja hoe kom ik daar van af?

    Reageren
    Theo

    Structureel aan jouw persoonlijkheid gaan werken en je angsten onder ogen gaan zien. Het gedrag dat je vertoont zou je kunnen omschrijven als neurotisch.

    Reageren
Reageer op: pluizig haar (obsessie)
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Heb je aanhoudende huidklachten?

Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.
Medische hulp

Zelf je huid verbeteren

Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.