Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Huidzorg

Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.

Ingegroeide baardharen

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Mikael

    Ik scheer om de dag scheren maar heb de laatste 2 jaar of zo veel last van ingegroeide baardharen.
    Daarvoor had ik zelden ingegroeide haren.
    Ik pak een nieuw mesje voor elke scheerbeurt maar dat helpt niet.

    4 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Je gebruikt ook scheerschuim of scheer olie? En after shave na het scheren?

    Reageren
    Mikael

    De spullen die ik meestal gebruik zijn:
    – Gilette Mach 3 houder + mesjes
    – Gilette scheergel uit een spuitbus

    Ik scheer soms ook ouderwets:
    – Edwin Jagger Safety Razor DE89
    – Wikinson Swors Classic
    – Prosarro Scheerzeep (opkloppen met een scheerkwast)
    – Aluin blok

    Na afloop spoel ik na met koud water en gebruik ik aftershave met alcohol.

    Meestal scheer ik met Gilette Mach 3 omdat het makkelijker is en veel sneller kan. Ik moet elke 2 dagen scheren.

    Reageren
    Mikael

    Mijn klacht is dat ik onderhuids rode harde stukken heb ter grote variërend van 1 eurocent tot 5 eurocent muntstukken. Die onderhuidse plaque is hard en (deels) met pus gevuld.

    Ik weet niet zeker of het echt ingegroeide baardhaartjes zijn. Misschien is het wel een ontsteking of zo?

    Reageren
    John (moderator)

    Dan lijkt het me verstandig om er toch even mee naar de huisarts te gaan. Als het ontstekingen zijn kan die er meteen iets voor voorschrijven

    Reageren
Reageer op: Ingegroeide baardharen
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Heb je aanhoudende huidklachten?

Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.
Medische hulp

Zelf je huid verbeteren

Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.