Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Huidzorg

Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.

Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.

Tetanus?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Rob

    Ik heb afgelopen week een hapje uit mijn vinger geschaafd met een groente schaaf. Is zeker anderhalve mm uit gegaan, meteen schoongemaakt met Betadine en pleister er op. Is er hier een gevaar voor tetanus?

    Ben als kind ingeënt maarja zal sws meer als 10 jaar zijn..

    Moet ik nog ergens op letten? Vandaag wel wat nek pijn maar ben ook wat verkouden

    Bijlagen:
    2 reacties
    Reageren
    Suus

    Het risico op tetanus is vooral groot als je wond is ontstaan door een dierenbeet of krab of buiten is opgelopen.
    Bij een wondje onstaan zoals jij beschrijft, zal dat in principe wel meevallen.
    Maar het is altijd goed om te zorgen dat je vaccinatie up to date is.
    Als je denkt risico gelopen te hebben, moet trouwens niet afwachten, maar je zo snel mogelijk laten vaccineren.
    En als je toch denkt symptomen te hebben, neem dan direct contact op met de huisartsenpost!

    Reageren
    John (moderator)

    Zeer onwaarschijnlijk om zo tetanus te krijgen hoor

    Reageren
Reageer op: Tetanus?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Heb je aanhoudende huidklachten?

Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.
Medische hulp

Zelf je huid verbeteren

Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.