- probleemhuid3 juni 2009 om 10:03
Beste forummers,
Al maanden heb ik last van mijn gezicht.
Vroeger was ik altijd erg bleek, een kleurtje was dan ook welkom.Ten eerste reageer ik al 5 jaar sterk op weers en omgevingsveranderingen. (heet/koud, wind/windstil, droog/nat). Een fietstochtje van 5 minuten in de regen resulteert na een half uurtje weer binnen zitten in knalrode wangen.)
Echter heb ik sinds vorig jaar juli last van schrale plekken in mijn gezicht.
Oorspronkelijk 2 (grote) vlekken, 1 links en 1 recht. Links de grootste, heel mijn kaak richting mond en iets richting jukbeen. Rechts iets kleiner, voornamelijk kaak.Rond november 2008 begonnen deze plekken rood te worden. Tot en met de dag van vandaag.
Inmiddels loop ik dagelijks met rode schrale plekken in mijn gezicht. Het jeukt. Alleen roodheid is te zien voor buitenstaanders. De schraalheid is te voelen en in het licht kun je heeeel kleine witte puntjes zien (schraal) bij de vlekken.De huisarts schrijft vette creme voor, zoals cetomacregol creme. Dit helpt niet. Tevens sta ik daar niet om te juigen, het zou een gevolg moeten verhelpen (wat het al niet doet), maar de oorzaak blijft onduidelijk. Met een vette creme verstoor je de natuurlijke werking van de huid.
Maanden dr Baumann gesmeerd, helpt niet.
Nu smeer ik alwer 4 maanden Annemarie Borlind. Helpt ook niet.Buiten dat het jeukt en ik voor gek loop voelt het ontzettend heet aan. Ik heb er dus echt last van. Adertjes zijn niet zichtbaar. (geen couperose dus).
Wie kent deze uitslag? Tips?
Creme tips?
Ik begin langzamerhand wanhopig te worden.12 reactiesReagerenProbleemhuid3 juni 2009 om 10:11Misschien nog van belang:
Vanaf januari eet ik geen suiker en geen gist meer. Dit helpt niet. Noten en pinda’s probeer ik zoveel mogelijk te vermijden. Helpt ook niet.
Ik kan proberen een foto te plaatsen.
ReagerenNoortje3 juni 2009 om 12:41Is het geen eenvoudige vorm van eczeem?
Reagerenprobleemhuid5 juni 2009 om 13:10Waarom denk je daar aan?
Reageren
Wat zou dan het beste zijn?Bruno5 juni 2009 om 13:29Iedere vorm van eczeem kent een eigen behandeling. Een dermatoloog, gespecialiseerd in huidaandoeningen, kan deze behandeling, in overleg met jou, het beste bepalen.
Er is verschillende medicatie voorhanden, namelijk: tegen de jeuk; om ontstekingen tegen te gaan; om de huid te beschermen en andere. En het is belangrijk om te beseffen dat in de meeste gevallen geen enkele unieke medicinale behandeling doeltreffend kan zijn. Het gaat om de combinatie van medicijnen en levensstijl. Medisch onderzoek toont aan dat de meest effectieve behandeling voor eczeem (onafhankelijk van het type eczeem!) niet zozeer de medicatie is, als wel levenstijl veranderingen. Als je je eet-, slaap-, werk- en ontspanningspatronen doorbreekt en gezonder maakt, dan kan medicatie daarbij ondersteunend werken.
Fijn om te weten dus dat je er zelf heel veel aan kunt doen, zeker als je al veel ervaring met je eczeem hebt en dus goed weet wat de exacerbaties veroorzaakt. Houd er rekening mee dat eczeem hardnekking kan zijn. Een tip is dus een dagboekje bijhouden wanneer je wel en wanneer je minder klachten hebt, en je levensstijl daarop aanpassen!
ReagerenGerry27 september 2012 om 13:14Hallo. Even een berichtje betreft schrale wangen .
Reageren
Op dit moment heb ik er ontzettend last van,
Het lijkt wel of jouw verhaal ,door mij kon zijn geschreven.
Loop jij nog steeds met deze klachten rond,of is het inmiddels
Weer helemaal over,
Gr. GerryKimmie27 september 2012 om 15:37Sudocrem
ReagerenNina14 oktober 2017 om 11:23ik heb hier ook last van en ben ten einde raad ik zou ook niet weten wat ik er mee aan moet…
ReagerenJohn (moderator)
14 oktober 2017 om 11:32Ben je met de klachten ook al bij de huisarts of een dermatoloog geweest?
ReagerenMarije9 december 2017 om 11:42Hallo,
Ik ben nu 16 jaar en heb ook al een lange tijd hier last van. Ik heb verschillende producten geprobeerd maar ook bij mij werkt niks…
Reagerenbabba27 april 2018 om 18:59- Ik heb ook veel last van rode wangen en ontzettend veel jeuk,ben naar dermatoloog  geweest maar help niet bij mijn denk ik dat het door gebruikt van henna haarverf  is onstaan .gehaald bij de tuinen(zogenaamd zonder chemie) . Heb het begin januari gebruik en sindsdien heel veel last van jeuk in mijn gezicht en af en toe ook in mijn hals. Weet iemand hoelang duurt exceem. Ik word helemaal gek.
Beppie10 maart 2019 om 09:29Mijn dermatologe heeft mij ( met dezelfde huidproblemen in mij gezicht ) geaaadviseerd om dagelijks een vochtinbrengende , speciale red- skin creme aan te brengen.
De pijnlijke rode huid na blootstelling aan koude wind , is al een stuk verbeterd.
Reagerenlizzy29 april 2019 om 10:24@ Beppie,
Welke creme heb je hiervoor gekregen?
Ik heb deze klachten sinds eergisteren plotseling gekregen.
Erg veel jeuk aan wangen en kaak, mijn huid voelt heel anders en ruw aan en het is een klein beetje rood / wat dikker.
Reageren
Specialisme
Huidzorg
Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.
Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.
Rode wangen en kaak met jeuk en ruwheid
- Door probleemhuid
- 3 juni 2009 om 08:03

Beheerd door
- 12 reactiesReageren
Heb je aanhoudende huidklachten?
Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.Medische hulp
Zelf je huid verbeteren
Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties