- Lise16 november 2021 om 20:03
Mijn zoontje heeft sinds vandaag de waterpokken.
Ik weet niet of ik dit als kind gehad heb. Wss toen ik jonger was dan 1 jaar iig.
Wel heb ik toen ik 10j was gordelroos gehad. Dit is hetzelfde virus als de waterpokken.
Heb ik dan genoeg bescherming nu mijn zoon het ook heeft?
11 reactiesReagerenJohn (moderator)
16 november 2021 om 20:18Waterpokken wordt veroorzaakt door een virus. De tijd tussen besmetting en de eerste klachten is meestal 13-18 dagen. Na het doormaken van waterpokken blijft het virus in het lichaam achter, zonder actief te zijn. Als het virus later in het leven weer actief wordt (reactivatie), kan het gordelroos veroorzaken. Dus waarschijnlijk heb je dan wel waterpokken gehad. Of je genoeg bescherming hebt kan ik zo niet zeggen.
ReagerenLise16 november 2021 om 20:43Pff wat akelig zeg..
Reageren
Ben er heel bang voor.
Lees dat je als volwassenen daar ernstig ziek van kunt worden.John (moderator)
16 november 2021 om 20:46Als je ze al een keer hebt gehad zal het wel meevallen
ReagerenLise16 november 2021 om 20:56Ze zeiden dat wanneer je het hebt gehad onder de leeftijd van 1 jaar dat je het dan alsnog kunt krijgen..
Ik had ze dus met 6mnd. Wel gordelroos gehad nog dus het virus zit al in mijn lichaam. Maar nog steeds kans erg ziek te worden 🙁
ReagerenJohn (moderator)
16 november 2021 om 21:02Misschien krijg je ze wel helemaal niet
ReagerenLise19 november 2021 om 20:06Ik snap het allemaal niet meer,
Reageren
Ik las dat ze kunnen vaccineren binnen 5 dagen na contact. Nu te laat dus..
Waarom heeft de huisarts dit niet laten doen?
Nu loop ik groot risico.John (moderator)
19 november 2021 om 20:18“groot risico” is wellicht wat zwaar aangezet… vooralsnog heb je geen klachten.
Reageren
Waarom de huisarts iets niet doet kan ik helaas ook niet zeggen. Dat is een vraag voor de huisarts. Wellicht omdat je ze toch gehad hebtLise19 november 2021 om 23:02Nee gezien de incubatietijd had kan ik volgens mij nog geen klachten hebben..
De huisarts had kunnen lab prikkels op antistoffen.. vaccin kunnen aanbiedingen..nu is dat allemaal te laat…Huisarts zei dat ik goed genoeg beschermd zou moeten zijn door de gordelroos
Reageren
Maar online lees ik hele andere verhalen 🙁John (moderator)
19 november 2021 om 23:07Maak je nou maar eens niet te druk. De huisarts heeft in ieder geval aangegeven waarom hij niet vaccineert.
ReagerenJohn (moderator)
19 november 2021 om 23:08Btw prikken op antistoffen heeft dus helemaal geen zin. Je hebt gordelroos gehad dus heb je ook antistoffen
ReagerenLise20 november 2021 om 11:54Bedankt iig voor het antwoorden.
Ik ben er idd wel erg bang voor..
Reageren
We zullen zien wat er gaat gebeuren
Specialisme
Huidzorg
Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huidbarrière, hormonen en omgevingsfactoren.
Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.
Heb je aanhoudende huidklachten?
Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.Medische hulp
Zelf je huid verbeteren
Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.Naar zelfzorg
Specialisaties