Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Huidzorg

Heb jij last van huidproblemen? Huidproblemen worden vaak omschreven als het voortdurend of terugkerend optreden van klachten zoals droogheid, roodheid, acne, jeuk, schilfering of irritatie. Een groot deel van de mensen krijgt hier op enig moment mee te maken. Naarmate we ouder worden, neemt de kans op huidproblemen toe door veranderingen in de huid barrière, hormonen en omgevingsfactoren.Gelukkig zijn de meeste huidproblemen goed te behandelen en hoef je er niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je huidklachten verminderen of je huidconditie verbeteren? Op deze pagina lees je wat je zelf kunt doen en welke stappen kunnen helpen om je huid weer in balans te brengen.

puntboedingen na zonverbranding

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • vrouw 39

    Even een vraag. Gisteravond ontdekte ik op beide bovenbenen een groepje puntbloedingen. Ook wat op mijn rechteronderbeen.Het zijn wel echt puntbloedingen, ze zijn niet weg te drukken. Ze zitten precies en ook alleen maar op de plaatsen waar ik door de zon verbrand ben. tot aan de rand van de korte broek zeg maar 🙂 Ik heb ook last van zonne-allergie dus die plekken heb ik er dan ook nog bij hahaha. Het zijn er niet heel veel, misschien 20 tot 30 per groepje en er komen er ook niet meer bij. Ik ben geneigd te denken dat dit met elkaar te maken heeft. Moet ik hier mee naar de huisarts of is dat dikke onzin. Verder voel ik me prima, geen gekke dingen.

    4 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Dat zal ongetwijfeld met het verbranden te maken hebben…daar oef je niet mee naar de dokter..Maar wel even uit de zon blijven..

    Reageren
    vrouw39

    Hoi Tandor,

     

    Bedankt voor je reactie. Ik zat zelf ook te denken aan een soort van ” plaatselijk trauma” . Ik heb ze vaak op mijn arm gehad door het dragen van de maxi Cosi. Er komt dan teveel druk op de zaak. Ik denk dat door de verbranding de huid extra kwetsbaar is geworden en als je dan bijvoorbeeld een strakke broek aantrekt (wat ik dus gedaan heb, dom!) er al snel schade kan ontstaan. Ik vind het wel jammer dat dokter google er direct zo’n groot drama van maakt. Mensen kunnen onnodig erg bang gemaakt worden. Zelfs mijn ratio werd er een beetje door verstoord 🙂 Daar zou eens wat aan gedaan moeten worden. In ieder geval bedankt voor je antwoord.

     

    Reageren
    Vrouw39

    Tandor, heb je enig idee hoe lang het duurt voordat die dingen verdwijnen? Voor mijn gevoel hadden ze al weg moeten zijn. (Ontdekte ze zaterdag) De huid is wel minder rood maar trekt en is nog steeds erg gevoelig. Kan Ik er iets opsmeren? Of beter afblijven?

    Reageren
    John (moderator)

    Je zou after sun kunnen gebruiken. Ik kan je niet zeggen hoelang het kan duren

    Reageren
Reageer op: puntboedingen na zonverbranding
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Heb je aanhoudende huidklachten?

Een arts of specialist kan je helpen de oorzaak te achterhalen en een passende behandeling adviseren.
Medische hulp

Zelf je huid verbeteren

Ontdek wat je zelf kunt doen om je huidklachten te verminderen of te voorkomen.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.