Zoeken Vraag het forum

ontsteking van schedel na holteontsteking

  • Anoniem

    Ik heb kortgeleden een zware holte ontsteking gehad. Ik had dit nog nooit eerder gehad. Ontzettende hoofdpijn, druk in hoofd etc. Na vijf weken ben ik naar de huisarts gegaan.
    Hij schreef een spray voor met corticosteroiden. Een week later was de holteontsteking over. Maar toen begon het bot van mijn schedel pijn te doen. Eerst maar een beetje. Het voelde alsof het bot een beetje samentrok, maar na een week ofzo begon het bot echt pijn te doen. Ik kreeg koorts en voelde me heel slap en een beetje duizelig, alsof je elk moment out gaat. Nu dus weer een nieuwe afspraak gemaakt bij de huisarts. Maandag om negen uur.

    Ik weet vrij zeker dat het bot ontstoken is. Toen ik even op internet begon te kijken werd mijn vermoeden bevestigt. Het is inderdaad zo dat bij jongvolwassenen (meestal man), (ik ben een man van 21 jaar), osteomeylitis van de schedel een zeldzame complicatie van een holteontsteking is. (Kan ook ontstaan na een oorontsteking).

    Er kunnen nu drie dingen gebeuren. 1) De huisarts verwijst me door, ik krijg een ct-scan van mijn schedel en het vermoeden wordt dan wel of niet bevestigt en hopelijk opgelost met een lange antibiotica kuur.
    2) De huisarts denkt dat het allemaal wel mee valt en schrijft zelf iets voor.
    3) De huisarts denkt dat het om een andere infectie gaat en zegt dat het vanzelf overgaat.

    Ik ben er zelf volledig van overtuigd dat het om osteomeylitis van de schedel gaat. Ik voldoe gewoon aan alle criteria. Stel het eindigt maandagochtend met optie 2 of 3, is het dan voor mij mogelijk om hier iets aan te doen? Zou ik op eigen kosten een ct-scan van mijn schedel kunnen laten maken? Het bedrag maakt niet uit, ik moet me gewoon beter voelen.

    12 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Ik denk dat je bij je huisarts duidelijk moet aangeven wat je denkt en hoe je daarbij komt en dat je voor alle zekerheid een scan wilt hebben. Tenzij de huisarts duidelijk kan uitleggen waarom jouw vermoeden niet juist kan zijn. Maar dat zie je dan zelf wel.
    Overigens een scan moet dan via een specialist. Dus moet je je laten doorverwijzen. Het schijn dat niet alle ziektekostenverzekeraars vergoeden als een scan door de huisarts wordt aangevraagd. CZ en VGZ in ieder geval niet.

    Reageren
    Anoniem

    Ik ben een beetje stille jongen en vind dit soort dingen eng. Ik heb soms moeite met dingen aan andere mensen duidelijk te maken en ik word eigenlijk altijd onderschat. Maar ik zal duidelijk proberen te vertellen aan hem dat het echt niet goed voelt en dat ik echt een ct-scan wil. Ik hoop dat hij me dan maar doorverwijst.

    Reageren
    John (moderator)

    Schrijf dan vooraf je verhaal even op, met de klachten die je hebt en de dingen die je op internet het gevonden die overeenkomen. Neem dat mee naar je huisarts, dan heb je in ieder geval een geheugensteun om je verhaal goed te kunnen doen.

    Reageren
    Anoniem

    Het bot begint nu echt heel pijn te doen. De voorkant van de schedel en het bot dat boven het gehemelte ligt. Is echt niet normaal. Ik heb me voorbereid op morgen, ik laat wel weten hoe het gegaan is.

    Reageren
    John (moderator)

    Succes morgen!

    Reageren
    Anoniem

    Ik heb gezegd dat ik dacht dat het bot ontstoken was en dat het bot boven mijn gehemelte en de voorkant van mijn hoofd pijn doen. Hij zei dat dit wel erg ongebruikelijk was, maar wel mogelijk. Hij verwees me gelijk door, ik hoefde er zelf niet eens over te beginnen, ik was binnen een minuut de kamer alweer uit. Nu kan ik vrijdagmiddag bij een KNO arts terecht. Het kon helaas niet sneller. (Bij sommige ziekenhuizen waren er wachtijden van 28 werkdagen, als ik zo lang had moeten wachten was ik helemaal gek geworden). Heeft iemand nog tips voor de KNO arts? Gewoon heel het verhaal vertellen en verder nog iets?

    Ik ben erg zeker van mijn zaak dat het om osteomyelitis van het sfenoid bot en het frontale bot van de schedel gaat. Zal ik dus om een MRI of CT scan van het bot vragen, dit is namelijk het belangrijkste diagonostisch middel voor deze aandoening.

    Reageren
    John (moderator)

    Dat was dan dus beter gegaan dat je had verwacht.
    Gewoon je hele verhaal vertellen bij de KNO arts. Bij een ontsteking van het bot zal een CT scan voldoende zijn maar de KNO arts zal dat ongetwijfeld wel weten.

    Reageren
    Anoniem

    Ik heb nog een paar andere ziekenhuizen gebeld of daar nog ergens eerder plek was. En ik kon bij 1 ziekenhuis al gelijk de volgende dag terecht! Ik ga dus morgenochtend al. Echt heel chil!

    Het doet nog behoorlijk pijn. (Vooral het bot boven mijn gehemelte). Nu ook bovenop mijn hoofd (volgens mij is 1 holte ook weer een beetje gaan ontsteken). Ik ben zo blij dat ik morgenochtend al naar die KNO arts mag.

    Reageren
    John (moderator)

    Dat valt dan niet tegen…….ben benieuwd wat er dan uit gaat komen.

    Reageren
    Anoniem

    Ik ben dus naar de kno arts geweest. Een hele norse man. Ik klapte een beetje dicht. Ik zei dat ik vooral pijn had boven mijn gehemelte en hoofdpijn. Hij heeft toen een foto gemaakt waarop te zien was dat de holten een klein beetje dicht zaten. Hij zei dat de hoofdpijn en pijn boven het gehemelte haast niet door de holten veroorzaakt konden worden en dat ik misschien maar langs de tandarts moest omdat er iets met een kies was. Ik had dan natuurlijk moeten vragen of hij niet dacht dat het bot misschien ontstoken was, maar dat heb ik niet gedaan. Ik dacht dat als dat zo was hij dat wel op die foto kon zien. Heel erg stom! Daarnet even op internet gekeken en het blijkt dat osteomyelitis niet zichtbaar is op zo’n foto. Pas in een vergevorderd stadium. Ik kan mezelf wel voor mijn kop slaan. Ik had het even moeten vragen. Ik weet eigenlijk niet wat ik nu moet doen. Ik heb nog steeds nog dezelfde klachten…

    Reageren
    Anoniem

    Ik kan bijna niet geloven dat ik zo stom ben geweest dat ik er niet expliciet naar heb gevraagd.

    Reageren
    John (moderator)

    Daar is op dit moment even weinig aan.

    In ieder geval heb je nog steeds een bijholteontsteking. Dat was wel te zien. En of je daar de klachten niet van zou kunnen hebben weet ik zo zeker nog niet.
    Maak een afspraak bij de tandarts (de KNO arts heeft hier wel een punt) Als er iets met een kies is, een ontsteking bijvoorbeeld kan dat soortgelijke klachten geven. Als dat niets oplevert, terug naar de KNO arts en dan wel expliciet vragen of bij de huisarts een nieuwe verwijskaart vragen en voor een second opinion Naar een andere KNO arts in een ander ziekenhuis gaan.

    Reageren
Reageer op: ontsteking van schedel na holteontsteking
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Voorhoofdsholteontsteking; wat kun je zelf doen?
5 min leestijd

Voorhoofdsholteontsteking; wat kun je zelf doen?

Zo herken je een hersenvliesontsteking
5 min leestijd

Zo herken je een hersenvliesontsteking

Voorhoofdsholteontsteking, is dit te voorkomen?
5 min leestijd

Voorhoofdsholteontsteking, is dit te voorkomen?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.