Zoeken Vraag het forum

Faalangst

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Michael

    Beste mensen,

    Ik ben een jongen van 20 jaar en heb al vanaf vroeger last van enorme zenuwachtigheid bij voetbal wedstrijden/toernooien en presentaties op school. Aanstaande donderdag heb ik weer een zaalvoetbal toernooi waar ik nu al erg zenuwachtig voor ben. Ik denk dat het een vorm van faalangst is. Vooral als er veel mensen langs de zijlaan staan ben ik vaak bezig om vooral geen fouten te maken.

    Weet iemand wat je hieraan kan doen?

    Bedankt alvast!

    4 reacties
    Reageren
    Björn

    Faalangst is een hele vervelende klacht waarbij je voornamelijk bezig bent met verwachtingen van anderen over jouw presteren in plaats van bezig te zijn met wat je graag doet en je hierop te concentreren, zonder dat je je bekeken en beoordeeld voelt. Zolang je je richt op wat er van buiten op je afkomt in plaats van wat jij van binnen in jou zelf wilt doen, blijf je deze klacht houden.

    Waarom is het zo’n issue voor je wat anderen van jou vinden? En zou je dat niet eens achterwege laten en gewoon je ding doen, dingen die jij leuk vindt, in plaats van voldoen aan wat anderen willen dat je doet of presteert?

    Wat wil jij a.s. donderdag?

    Reageren
    Michael

    Ja daar heb je ook helemaal gelijk in.
    Ik vind het zelf ook super vervelend, en elke keer wanneer de gebeurtenis heeft plaatsgevonden waarvoor ik zo zenuwachtig ben geweest dan denk ik weer: waarom was ik hier nou zo zenuwachtig voor?

    Aanstaande donderdag wil ik gewoon een gezellige dag voetballen zonder het gevoel te hebben dat mensen steeds naar me kijken e.d.

    Het is makkelijker gezegd dan gedaan helaas.

    Reageren
    Michael

    Daarbij komt ook doordat ik mezelf zoveel spanning op leg dat ik grote kans heb op migraine.

    Voor een paar jaar geleden dacht ik nog van het zal wel over gaan en het hoort bij de leeftijd.
    Maar nu ik meer volwassen ben geworden merk ik dat dit niet zo is. Ik wil er nu ook echt wat aan gaan doen.

    Reageren
Reageer op: Faalangst
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.