Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Levensstijl advies

Een ongezonde leefstijl kan leiden tot terugkerende of aanhoudende klachten, zoals vermoeidheid, stress, gewichtstoename of een verminderde weerstand. Veel mensen ervaren op verschillende momenten in hun leven dat leefstijlkeuzes invloed hebben op hoe ze zich voelen en functioneren.

Gelukkig kun je met gerichte leefstijlaanpassingen veel verbetering bereiken. Wil jij werken aan een gezondere leefstijl? Hier lees je wat je kunt doen en welke stappen direct effect hebben op je dagelijkse gezondheid.

18 en 170

  • Kees

    Hallo

     

    Ik ben 18 en 170 cm lang. Lengte is genetisch bepaald, dat snap ik. Vandaar ga ik ook niet vragen hoe ik zou kunnen groeien. Ik heb alleen een paar vragen. Ik zou het heel erg waarderen als u die zou kunnen beantwoorden.

    1. Is het waar dat als je haar op je lichaam hebt (buik, borst, rug, arm, been, beetje baard, beetje snor) dat je uitgegroeid bent? Of de kans groot is?
    2. Mijn ouders zijn wat langer dan de ouders van mijn vrienden en ook dan mij (behalve mijn moeder). Toch zijn zij langer dan mij. Hoe kan dit?
    3. Is het mogelijk dat ik nog zou kunnen groeien op mijn 18-19-20, omdat ik altijd de kleinste ben geweest van de klas op school?
    4. Is er een manier om erachter te komen of je groeischijven al dicht zijn gegaan?
    5. Is het mogelijk om nog te groeien, nadat je 1-bijna 2 jaar niet bent gegroeid? (Op internet zeggen sommigen van dat het zeker mogelijk is, alleen heb ik daar mijn twijfels over.)

    Alvast bedankt!

    4 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Je zou nog wat kunnen groeien. Maar niet zo heel veel. Met 19/20 ben je in de regel uitgegroeid.
    Vraag 1. Niet waar
    Vraag 2. Het is genetisch bepaald. Het kan dus wel in de genen van een van je ouders zitten, maar ze hoeven dan zelf niet meteen zo groot te zijn.
    Vraag 3. Zie het begin van het bericht
    Vraag 4. Ja dat zou met een botscan van de hand kunnen. Daar zou je dan voor naar de huisarts moeten gaan.
    Vraag 5. Zoals ik al schreef: Ja het zou nog kunnen

    Reageren
    Kees

    Bedankt voor uw antwoord!

     

    Mijn huisarts doet altijd zo moeilijk over een verwijzing voor een botscan. Heeft u misschien een goede reden waardoor hij toch zou kunnen accepteren?

    Trouwens, is een botscan hetzelfde als een röntgenfoto?

    Reageren
    John (moderator)

    Dat is niet hetzelfde maar met een röntgenfoto kan het dus ook.
    Er is maar een goede reden: kijken of je groeiruimte hebt

    Reageren
    Kees

    Ja dat snap ik. Alleen vindt hij het onnodig. “Je zult het wel zien” zegt hij altijd.

    Reageren
Reageer op: 18 en 170
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Zoek je begeleiding op maat?

Lees welke begeleiding en behandelingen je kunnen helpen bij het aanpassen van je leefstijl.
Medische hulp

Wat kun je zelf doen?

Ontdek praktische adviezen en stappen om zelf aan de slag te gaan met een gezondere leefstijl.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.