- Nick01016 augustus 2021 om 12:06
Hallo,
Ik heb sinds ongeveer 1 1/2 jaar de symptomen van diabetes. De ene dag erger dan de andere. Ik ben hiervoor vorig jaar meermaals naar de dokter geweest en die heeft meerdere malen bloed afgenomen (zowel nuchter als niet). Hieruit kwamen ‘normale’ bloedsuikerwaarden naar boven.
Ik heb echter altijd last van een droge mond en ik plas erg veel (zeker als ik bijvoorbeeld limonadesyroop drink).
Geeft een bloeduitslag echt uitsluitsel van diabetes, of zijn er andere testen die ik kan doen?
10 reactiesReagerenJohn (moderator)
16 augustus 2021 om 13:08Geen diabetes dus
Reageren
als ik limonadesiroop drink krijg ik ook steeds meer dorst. Misschien moet je ipv siroop eens water gaan drinkenCatootje16 augustus 2021 om 14:25Diabetes heeft onder andere te maken met insulineresistentie/metaboolsyndroom. Al die zoetigheid kan je lichaam flink ontregelen en zorgen voor meer plassen. Beter tijdig goed voor je gezondheid zorgen dan wachten tot je een ernstige ziekte hebt. Zou het houden bij thee of koffie zonder suiker of water.
ReagerenNick01016 augustus 2021 om 21:59Hi John,
Ik drink eigenlijk de gehele dag water, maar ik heb voornamelijk symptomen na het eten van het ontbijt (veel koolhydraten) en het drinken van een glas siroop. Het is niet zo dat ik de hele dag suikers drink, integendeel, ik drink juist heel veel water.
ReagerenNick01016 augustus 2021 om 22:01Korte lijst van de hetgeen waar ik het meeste last van heb:
- Erg veel plassen, mijn plas is vaak gewoon doorzichtig
- Erg veel dorst, ik kan eigenlijk wel blijven drinken
- Droge mond, smerige smaak in mijn mond
- Af en toe pijn aan de onderkant van mijn voeten
John (moderator)
16 augustus 2021 om 22:22En wat neem je dan zoals als ontbijt?
ReagerenNick01018 augustus 2021 om 22:34Een jaar geleden toen ik heel veel last had, at ik elke dag havermout (50g), met 200ML melk en een banaan. Hierna moest ik altijd veel plassen op werk (voornamelijk in de ochtend).
Op het moment eet ik 50g Granola met pitten, noten, en havermout. In de granola zit amper suiker (5g per 50g)
ReagerenNick01018 augustus 2021 om 22:42Ik wil gewoon graag weten wat het is. Naast deze klachten heb ik al langdurig last van mijn darmen en maag (maagzuur, obstipatie of diaree). Hiervoor heb ik al een darmonderzoek gehad en daar was niks op te zien.
Het afgelopen jaar ben ik ook af en toe een dag of 2 ziek met koorts, wat daarna weer weg is (geen corona). Ook heb ik in Thailand 3 dagen in het ziekenhuis gelegen met lage bloedplaatjes (50.000) en lage witte bloedcellen (geen dengue, malaria of chikungunya.
25 augustus heb ik afspraak bij de internist. Maar ik weet echt niet waar ik moet beginnen met mijn klachten en wat voor testen ik eventueel kan doen. Weer een bloedtest afwachten heeft waarschijnlijk geen zin.
ReagerenJohn (moderator)
18 augustus 2021 om 23:11Dat is toch geen schokkend ontbijt…. daar zou je geen klachten van moeten krijgen
Reageren
Had je in Thailand veel alcohol gebruikt?
Zijn je vitamines gecontroleerd?
Is er een ontlastingsonderzoek gedaan om te kijken of je een darmbacterie of darmparasiet hebt opgelopen?
Is er een echo van je buik gemaakt?Nick01024 augustus 2021 om 21:25Dag John,
Nee dat lijkt mij ook niet.
Niet veel alcohol, ongeveer 1 biertje per dag.
Vitamines zijn gecontroleerd, ook B12 en D, allemaal goed.
Er is geen ontlastingonderzoek gedaan na Thailand. Ik heb wel eerder ontlastingonderzoeken gehad toen ik soortgelijke klachten had, maar daar kwam niks uit.Een paar maanden geleden hebben ze een echo gemaakt van mijn buik. Ook daar was niks op te zien..
ReagerenJohn (moderator)
24 augustus 2021 om 21:37Maar eens afwachten of de internist nog ideeën heeft.
Reageren


