Zoeken Vraag het forum

Spiraal verwijderd en onbeschermd

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniek

    Afgelopen week heb ik mijn mirena spiraal verwijderd bij de huisarts, het was het toch niet voor mij en heeft daardoor maar een half jaar gezeten. Hiervoor al meer dan 10 jaar aan de pil, dus daar weer naar terug. Deze direct op de dag van verwijderen ook weer geslikt. Nu ook in de afgelopen weken, zowel voor als na verwijderen, onbeschermd seks gehad in het weekend. Online lees ik nu dat je een week voor en een week erna beschermde seks dient te hebben als je niet zwanger wilt worden, gezien je direct na verwijderen vruchtbaar kan zijn en de pil onvoldoende bescherming biedt (gezien je lijf daar weer aan moet wennen). Vandaag krampen en rood bloed ontstaan, maar komt wellicht door seks gisteren. Heb ik nu verhoogde kans op zwangerschap?

    1 reactie
    Reageren
    Suus

    Er staat niet voor niks dat je de eerste week aanvullende anticonceptie moet gebruiken……
    Zou je de bijsluiter van de pil hebben gelezen, had je geweten dat die alleen direct werkzaam is als je op de eerste dag van je menstruatie start.
    En dat je op iedere andere, willekeurige dag 7 dagen aanvullende anticonceptie dient te gebruiken alvorens je door de pil beschermd bent.
    Dus ja, je hebt een risico gelopen.

    Reageren
Reageer op: Spiraal verwijderd en onbeschermd
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.