Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Zwangerschap

Ben je zwanger, denk je dat je zwanger bent of wil je graag zwanger worden? Een zwangerschap brengt veel veranderingen met zich mee. Van de eerste zwangerschapssymptomen en zwangerschapsklachten tot zwangerschapsdiabetes en zwangerschapsvergiftiging: op deze pagina lees je wat je kunt verwachten en wanneer het verstandig is om medische hulp in te schakelen.

Mogelijk zwanger ondanks spiraal

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Ik heb nu al 4 jaar mijn spiraaltje, en ondanks dat ik een paar keer ben geschrokken ben ik in die 4 jaar (gelukkig) niet zwanger geworden.

    Voordat ik mijn spiraaltje had heb ik helaas al 2 keer (op jonge leeftijd) voor een abortus moeten kiezen. Eenmaal ondanks het gebruik van condoom, andere keer door de pil (een zware pil).

    Door deze ervaringen ben ik erg alert en oplettend geworden. In de 4 jaar dat ik mijn spiraal heb, heb ik nog steeds mijn menstruatie. Deze was in de eerste paar jaren stabiel maar mijn ritme lijkt te verschuiven naar mijn natuurlijke ritme (zonder hormonen). Zonder hormonen ben ik maar 1 keer in de 2 maanden ongesteld.

    Ik heb dus voor mijzelf al enigszins de conclusie getrokken dat ik niet een ‘standaard’ ben en dat ik moet opletten aangezien ik nog niet zwanger wil worden. Ik wilde daarom ook het spiraaltje over een paar maanden (na 4,5 jaar) uit voorzorg al laten vervangen.

    Het laatste jaar heb ik al vaker last van erg harde pijnlijke borsten (niet menstruatie-gerelateerd). Maar dit is in de laatste 2 weken bijna continu. Mijn vorige menstruatie is uitgebleven, maar dit is, zoals eerder vermeld ook geen heel betrouwbaar als zwangerschapssymptoom. Mijn volgende menstruatie is al redelijk laat en ik begin me zorgen te maken.
    Sinds ongeveer 2 weken heb ik vaak stekende buikpijn en sinds vanmorgen is hier ook extreme misselijkheid bij gekomen.

    Graag zou ik willen weten wanneer ik het beste een zwangerschapstest zou kunnen doen aangezien ik geen stabiel ritme meer heb en hoe groot volgens jullie de kans is dat mijn spiraal mogelijk uitgewerkt is.

    Alvast bedankt!

    2 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Het kan natuurlijk zijn, dat je menstruatie gaan uitblijven juist door het gebruik van de spiraal. Je zou nu natuurlijk een zwangerschapstest kunnen doen.

    Reageren
    Anoniem

    bovenstaand antwoord negeren. Gewoon even naar de huisarts gaan. Of je nu koper ( vaak zwaardere menstruaties) of een Mirena hebt ( waarbij 90% niet meer menstrueert na een tijdje) als je pijn en steken hebt kan je spiraaltje fout zitten. Ik zeg kan want buikpijn kan nog steeds een gevolg zijn van je cyclus hoe onregelmatig ook. Hetzelfde geldt voor opgezette borsten de zgn mastopathie. Die kunnen met je cyclus de ene keer wel en dan weer niet verergeren. Gewoon een typisch gevalletje vrouwenkul, lees hormonen die aan het vliegen zijn. Maar houdt de pijn langer aan en voortdurend ga dan naar je huisarts. Succes en maak je niet te druk…heb je mirena dan ben je goed beveiligd, trust me!

    Reageren
Reageer op: Mogelijk zwanger ondanks spiraal
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Wanneer zoek je hulp tijdens je zwangerschap?

Lees bij welke klachten je contact opneemt met je verloskundige, huisarts of andere zorgverlener.
Medische hulp

Wat kun je zelf doen tijdens je zwangerschap?

Lees praktische tips over voeding, bewegen en omgaan met veelvoorkomende zwangerschapsklachten.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.