Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Zwangerschap

Ben je zwanger, denk je dat je zwanger bent of wil je graag zwanger worden? Een zwangerschap brengt veel veranderingen met zich mee. Van de eerste zwangerschapssymptomen en zwangerschapsklachten tot zwangerschapsdiabetes en zwangerschapsvergiftiging: op deze pagina lees je wat je kunt verwachten en wanneer het verstandig is om medische hulp in te schakelen.

Zwanger???

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • K.atie

    situatie: Ik ben sinds 2 maanden aan de pil, heb deze maand 2x seks gehad met mijn vriend, zonder condoom (ga ik overigens wel verandering in brengen), heb nog nooit een periode van ongesteldheid overgeslagen, ben redelijk regelmatig.
    en mijn vader is mijn huisarts…

    probleem: ben nu nog steeds niet ongesteld, had het gister moeten worden maar ben het nu nog steeds niet. ik heb ook niet extreem veel stress gehad afgelopen tijd en ben ook niet ziek geweest. kan t door de pil komen dat ik t nog niet ben? of ben ik zwanger? of is er iets anders?

    wat moet ik doen?
    ik kan niet naar mijn huisarts, want dat is mn pa en dit soort dingen bespreek ik toch liever niet met hem.. de pil is toch een betrouwbaar anticonceptiemiddel?

    Iemand die mij kan helpen?

    4 reacties
    Reageren
    Zonnetje

    Hallo K.atie,

    Vervelend dat je zo in onzekerheid zit. De pil is, mits goed gebruikt 99% betrouwbaar. Als je in de 2e maand van het slikken (ik neem aan dat je tussendoor wel een stopweek hebt gehad) onbeschermde sex hebt gehad, is de kans heel klein dat je nu zwanger bent. Heb je nog andere klachten dan het uitblijven van de menstruatie? Waarom doe je geen thuis-zwangerschapstest? Deze kun je (anoniem) kopen bij de drogist (Kruidvat, Trekpleister, ETOS) en kosten tussen de 5 en 20 euro. Dan weet je het zeker.

    Overigens vind ik het wel vreemd dat je eigen vader je huisarts is; eerlijk gezegd denk ik dat het niet verstandig is (en ook geen gezonde situatie) omdat je met je vader over het algemeen een heel andere band hebt dan met je arts. Maar dat is mijn mening… ik ken jouw thuissituatie niet.

    Groeten,
    Zonnetje

    Reageren
    K.atie

    Ik heb mijn pil gewoon goed geslikt, en inderdaad gewoon een stopweek gehad tussendoor. dus bizar dat ik nu niet ongesteld ben..

    en verder, af en toe misselijk, maar dat was afgelopen 2 maanden erger door wennen aan de pil, nu bijna niet meer. verder ook wel moe, maar ik weet dat dat komt omdat ik te weinig slaap. en ik kan me eigenlijk geen andere klachten bedenken die aan een eventuele zwangerschap gerelateerd kunnen worden..

    het is inderdaad een onprettige situatie dat mn vader mijn huisarts is, ik probeer ook al een tijdje een andere huisarts te regelen, maar dan blijft het in mn hoofd knagen dat mijn vader die dan ook kent en spreekt enzo. maar over 1,5 jaar ben ik het huis uit, dus dat probleem is snel opgelost 🙂

    dank je voor je reactie 🙂 het geeft me toch iets meer zekerheid en zelfvertrouwen 🙂

    Reageren
    Zonnetje

    Het komt vaker voor dat je bij het slikken van de pil een menstruatie overslaat, het hoeft dus niets te betekenen. Maar ik adviseer je wel om een thuistest te doen hoor!

    Succes met het huisartsenprobleem!

    Reageren
    Arend

    Ga met je vader praten over het feit dat hij jouw huisarts is. Het is in het algemeen arsten af te raden familieleden te behandelen. Dit is er een klein voorbeeld van. Hierdoor ga jij nu zorg vermijden, en dat is ten nadele van alle betrokkenen.

    Eén dag overtijd is misschien wat vroeg je zorgen te maken. je kunt een zwangerschapstest doen om meer duidelijkheid te verkrijgen.

    Pas je op voor SOA? Zoals je zult weten beschermt de pil niet tegen SOA.

    Reageren
Reageer op: Zwanger???
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Wanneer zoek je hulp tijdens je zwangerschap?

Lees bij welke klachten je contact opneemt met je verloskundige, huisarts of andere zorgverlener.
Medische hulp

Wat kun je zelf doen tijdens je zwangerschap?

Lees praktische tips over voeding, bewegen en omgaan met veelvoorkomende zwangerschapsklachten.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Specialisaties

Ook interessant

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.