- Kevin27 december 2021 om 09:49
Ha John,
Als ik na 6 weken test op hiv chlamydia en gonnoroe en het komt negatief uit is het dan klaar?
52 reactiesReagerenJohn (moderator)
27 december 2021 om 14:34Ja dan is het klaar
ReagerenKevin27 december 2021 om 15:02John ik zit met een dillema en kom er niet uit.
13-10 -13-11 pep kuur afgerond (ivm man to man)
20-11 onveilig hetero contact02-02 3maanden na pep dus herhaling voor controle
Nu wil ik dat enige onveilige hetero uitsluiten en volgende week na 6 weken testen. Alleen weet niet of de pep kuur me een vals negatief kan geven?
Kan ik volgende week testen voor die ene onveilige heterocontact?
Hoe zit dit?
ReagerenJohn (moderator)
27 december 2021 om 15:26Na drie maanden wordt opnieuw een hiv-test gedaan. Hierna heb je zekerheid over mogelijke besmetting op hiv en Hepatitis B of C. Er is ook geen garantie dat een PEP kuur werkt.
Reageren
Je hebt er blijkbaar geen probleem mee om dan onveilige seks met iemand te hebben en die persoon misschien te besmetten (ook al is de kans erg klein), maar maakt je wel druk of je een vals negatieve test kunt krijgen… Het risico dat jij iemand besmet is groter, dan dat jij bij een normaal heteroseksueel contact HIV oploopt. Je hebt immers pas na 3 maanden de zekerheid of je wel of niet een HIV infectie hebt opgelopen.
Of je in de tussentijd betrouwbaar kunt testen weet ik eerlijk gezegd niet. Dat zou je even moeten navragen bij de GGDKevin27 december 2021 om 16:05John,
Juist wel daarom wil ik ook snel testen.
Gaat me meer om dat zij het zelf heefr gedwongen terwijl ze wist.Daarnaast heeft GGD aangegeven dat hetero kans klein is en dat PEP indien goed ingenomen wordt de kans niet bestaat dat faalt. De arts gaf m aan dat hij de afgelopen 10 jaar dit niet heeft gezien.
ReagerenKevin27 december 2021 om 16:07Ik heb de arts gesproken en die geeft me aan dat de pepkuur niks doet met de windowperiode.
De test van nu is een goede indicator zij ze. Dus ik ga testen.
ReagerenJohn (moderator)
27 december 2021 om 16:10👍
ReagerenKevin30 december 2021 om 17:41Ha John,
Meisje heeft vandaag getest omdat ze hiervoor ook een vriendje had.
Bleek dat ze positief is voor chlamydia.Nu een vraag.
1. Ik heb met haar 3x sex gehad zonder condoom. Is de kans 100% dat ik ook chlamydia heb?
2. Ze geeft aan dat ze bij de arts een wattetje kreeg in haar vagina. Testen ze dan ook gonnoroe ook bij?
3. De arts heeft niks aangeraden inzake hiv..
Is dit normaal?
4. Ik krijg een kuur en een injectie voor chlamydia en gonnoroe. Heb geen test gehad, maar uit voorzorg.
5. Hoelang mag je geen sex na de kuur?
6. Is mijn kans op Hiv vanuit haar (stel dat) groter omdat ze ook chlamydia heeft?Alvast dank.
ReagerenJohn (moderator)
30 december 2021 om 18:131. Ga er maar vanuit dat je een chlamydia infectie hebt opgelopen
Reageren
2. Ik kan zo niet zeggen wat er allemaal is getest
3. HIV is bij “normale” heteroseksuele contacten niet erg voor de hand liggen
5. Minimaal 7 dagen na de kuur niet masturberen en geen seks
6. De kans is niet perse hogerKevin30 december 2021 om 20:07Ha John dank.
Dus 7 dagen niks. Ik lees dat sommige mensen na half jaar weer positief testen?
Ik heb na een maand een chlamydia test. Als het daar negatief is, dan kan ik de case sluiten toch?
ReagerenJohn (moderator)
30 december 2021 om 20:11Als ze na een half jaar weer positief testen hebben ze een nieuwe opgelopen
Reageren
Afsluiten dusKevin30 december 2021 om 20:13John ok duidelijk.
Wat ik niet begrijp is..Hoezo mag je zelf niet masturberen?
Ik heb de virus waarsxhijnlijk een week geleden opgelopen. De arts geeft me nu al de kuur, zonder een test.
Kan het zo zijn dat ik te snel start met de kuur nee toch?
ReagerenJohn (moderator)
30 december 2021 om 20:16Als er een serieus vermoeden is van een infectie is het gebruikelijk om meteen een kuur te starten en nee, die is niet te vroeg. Niet masturberen is om te voorkomen dat je bacteriën versmeert en dus de infectie in stand blijft
ReagerenKevin30 december 2021 om 20:32A oke John dankje.
Reageren
Morgen starten en 7 dagen niks doen begrepen!Kevin31 december 2021 om 12:29Ha John,
Zojuist prik gehad tegen gonnoroe en kuur tegen chlamydia.
Ook mij arts gaf aan dat hiv verwaarloosbaar is en geen test noodzakelijk.
Alleen vraagje he die injectie ik heb echt napijn van klopt dit?
Reageren



