Zoeken Vraag het forum

Candida Tong?

Peter (huisarts)

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo mensen,

    Ik heb nu al een jaar of misschien zelfs langer een witte vlek achteraan me tong.
    Volgens me moeder was het niet ernstigs en ook op het internet kwam ik niks geks tegen.
    Nu een jaar later zie ik de witte vlek toch groter worden en ging het toch eens opzoeken met wat betere uitleg.
    Ik kwam bij candidas terecht want dit leek er heel veel op als ik mijn tong vergelijk met andere foto’s met die ziekte, ik ben natuurlijk helemaal in stress en spanning want al die symptonen en gevolgen kloppen precies hoe ik me voel, al moet ik zeggen dat de symptonen best vaak voor komen bij ook andere ziektes.
    Nu ben ik langs de dokter geweest maar die gaf zoals gewoonlijk een redelijk simpel antwoord en nam zelf niet eens de moeite om er goed naar te kijken
    toch vraag ik me af, is dit echt candidas? (foto) ik maak me echt ernstige zorgen, ik loop soms uren lang internet af te gaan en word er zo doodongelukkig van.
    Heb er behoorlijk moeite mee om het met rust te laten, maar dan lees je weer wat en zoek je nog langer door.
    Kan iemand mij helpen alsjeblieft ?

    26 reacties
    Reageren
    Anoniem

    Ik ben zojuist tegengekomen dat Candida (spruw) een kanker soort is.
    Ik heb hier geen woorden voor.
    Het schijnt dus niet helemaal weg te zijn na medicatie, maar vereist een heel aangepast dieet.
    Mensen ik ben echt radeloos.
    Spruw is dus gewoon kanker.

    Bron: http://www.canceractive.com/cancer-active-page-link.aspx?n=1089

    http://www.naturalnews.com/038266_cancer_Candida_correlations.html

    http://www.carlagoldenwellness.com/2013/04/07/is-cancer-caused-by-candida/

    Reageren
    John (moderator)

    Helemaal in de stress of spanning hoef je daar niet voor te zitten. Dit is toch echt iets wat vaker voorkomt en onschuldig is.
    De aanslag hoeft geen candida te zijn, maar kan te maken hebben met een minder goede mondhygiëne, tand- of kiesproblemen en dingen die je eet of drinkt.
    Poets je tong eens voorzichtig met de tandenborstel of een tongschraper.
    Gebruik regelmatig een mondwater (Lysterine bijvoorbeeld) en beperk suikerhoudende dranken zoals frisdrank en energy drinks..

    Oja…….en stop met googlen!!

    Reageren
    John (moderator)

    Even voor de duidelijkheid:

    Candida en spruw dus is GEEN KANKER!!!!!!!
    Nagenoeg alle baby’s die flesvoeding krijgen, krijgen een keer spruw. Alle baby’s over de hele wereld zouden dan kanker hebben. Denk nou eens even na en stop met googlen
    Niet alles wat op internet te vinden is, is even serieus en waar…..

    Reageren
    Anoniem

    Nee ja oke, maar waarom zou het er anders zo gedetailleerd staan, en ook nog eens op meerdere websites? :p Het ziet er behoorlijk betrouwbaar uit.
    Ik wil niet stressen of zeiken ofzo, maar als het waar blijkt dat te zijn kan je wel eerder actie ondernemen als het echt kanker is.
    En ja baby krijgen idd altijd candida in hun eerste jaren, maar dat heeft met hun weerstand systeem te maken. Candida/spruw zit altijd nog in je systeeem maar wordt aangewakkerd door een te laag weerstandsysteem.

    Reageren
    John (moderator)

    Afweersysteem juist !!!!
    Als het bij jou een candida overgroei zou zijn heeft dat ook bij jou met je afweersysteem te maken. Met kanker heeft dit echt niets te maken.
    Je kunt natuurlijk altijd naar je huisarts gaan !

    Maar probeer eerst eens even die dingen uit die ik eerder noemde.

    Reageren
    Anoniem

    Hey bedankt voor de snelle reacties :).

    Ik had nog 1 laatste vraag.

    Stel het is nou toch candida en ik ken het met behulp van een tong schrapper er allemaal van af halen, is candida dan helemaal compleet verdwenen uit mijn systeem, of moet ik nog eens terug naar de dokter?
    Niet dat dat zo’n probleem is uiteraard niet , maar ik vroeg het me af, of ik dit tongbeslag zelf handmatig kon verwijderen, en ook meteen dat het uit mijn lichaam is.
    Want ik had ook gelezen dat Candida infectie door kan stromen naar mijn slokdarm en darmen als ik er een tijd niks aan doet, en aangezien ik het nu al een jaar heb, en mijn foto lijkt exact op het Candida infectie, vroeg ik het me af.

    Alvast bedankt 🙂

    Reageren
    John (moderator)

    Nee daarmee is het niet uit je lichaam. Maar dat hoeft ook niet. Of beter gezegd: dat moet ook niet. Ieder mens heeft candida in zijn of haar lichaam. Dat heeft ook een functie. Candida is een gist samen met de bacteriën voor een balans zorgt. Alleen als je een candida overgroei hebt, als candida dus de overhand krijgt, kan dat klachten geven. Maar die zijn doorgaans niet ernstig. Suikers zijn overigens de ideale voedingsbodem voor de candida.

    Reageren
    Anoniem

    Oke bedankt!

    Alleen vraag ik mij af of ik al dus symptomen heb gekregen van die overgroei? hoe weet ik dat het een overgroei geworden is?

    Die eerste symptomen die er bij horen is best wel standaard kwaaltjes en dingetjes die elk mens wel eens heeft, dus ik weet het niet.

    Maar als de overgroei naar je darmen en slokdarm gaat was dat minder prettig, maar nu vertelt u mij net dat het dus niks ernstigs is?

    Ik lees hierzo en veel andere gezondheidwebsite’s dat en ik quote: ”[i] Candida overgroei samengevat

    Candida overgroeiCandida overgroei is kort samengevat een ergere vorm van candida! Bij candida overgroei bevindt de schimmel zich in je hele lichaam en deze schimmelinfectie is niet 1-2-3 opgelost.
    In dit stadium helpt een simpel kuurtje niet meer.

    Als je deze ernstige vorm van candida hebt is het zaak dat je ALLE prikkels van candida uit je leven haalt, zodat candida niet de kans heeft om zich verder te ontwikkelen in je hele lichaam.[/i] ”

    Reageren
    John (moderator)

    Dit soort informatie is vooral te vinden op websites die iets in de aanbieding hebben of iets willen verkopen of je via links(waar ze voor betaald krijgen) op andere producten e.d. terecht laten komen.

    Zoals gezegd: niet alle informatie via internet is even betrouwbaar.

    Aanslag op de tong is in ieder geen overgroei. Het is nog maar de vraag of het ueberhaupt candida is….
    Ik had eerder al aangegeven waardoor aanslag op de tong veroorzaakt kan worden. Aanslag op je tong is niet per definitie een symptoom van candida.
    Ga gewoon even naar je huisarts en laat ernaar kijken.

    Reageren
    Anoniem

    Uw zegt dat het niets ernstigs is om een overgroei te hebben.
    Niet om u in enig manier te beledigen, maar ik lees overal dat een overgroei van Candida juist zeer gevaarlijk is en zelfs dodelijk is :’)

    Bron:

    http://www.optimalegezondheid.com/waarom-candida-overgroei-levensgevaarlijk-kan-zijn/

    http://www.optimalegezondheid.com/candida/candida-overgroei/

    http://www.candidiasis.nl/

    http://candidabehandeling.nl/ – Hier zeggen ze zelfs waar je een heel nieuw dieet moet aannemen.

    Reageren
    John (moderator)

    Optimale gezondheid is dus zo’n site waar dingen aangeboden worden en via links te koop zijn. Voor candidabehandeling geldt hetzelfde.
    De meningen over candida zijn verdeelt.

    Een echte forse overgroei is ook niet gezond. Dat is zeker een feit. Dat moet ook behandeld worden. Maar bij een beetje aanslag op de tong is daar in ieder geval geen sprake van.

    Ga even naar je huisarts als je je zorgen maakt.

    Reageren
    Anoniem

    Ga nou niet zeggen dat alle 4 de links allemaal site’s zijn die allemaal dingen proberen aan te smeren :’)

    Reageren
    Anoniem

    Haha, ik was net 1 minuut te laat!

    Maare ja, zoals ik al zei had mijn dokter niet echt een moeite gedaan om er goed naar te kijken.
    Terwijl ik toch zeker weet dat dit een dikke tong aanslag is.

    Reageren
    Anoniem

    En zo hoor ik dus helaas veel meer verhalen van mensen die naar de dokter gaan in spanning en nieuwsgierigheid, en dan zegt de dokter dat er helemaal niks aan de hand is, terwijl ze niet eens kijken, en terwijl er duidelijk wel iets aan de hand is, en ik ben niet eens een geleerde kan je nagaan :’)

    Reageren
Reageer op: Candida Tong?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Glossodynie: een pijnlijke en branderig gevoel in je mond
5 min leestijd

Glossodynie: een pijnlijk en branderig gevoel in je mond

Tongkanker: een veelvoorkomende kanker
5 min leestijd

Tongkanker: een veelvoorkomende kanker

5 min leestijd

Wat je tong over je gezondheid vertelt

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.