Zoeken Vraag het forum

muizen in supermarkt / gezondheids risico’s

  • kees

    hallo

    nu misschien iets wat veel mensen niet wisten maar overal waar eten is zijn muizen. pas geleden een plafond opengemaakt en het stikte er van de muizen keutels en urine / diaree (geen idee maar wel super goor) hier en daar doden muizen skeletten die er zo te zien al een tijd lagen. en buizen en kabelgoten ook helemaal onder. is dit gevaarlijk voor als je daar moeten werken leidingen bij maken of kabels trekken in de kabelgoot enz? een wondje heb je heel snel in dat soort werken is dat dan gevaarlijk? boven zulke plafonds word ook niet schoongemaakt enz of boven op hoge kasten dus dat blijft allemaal liggen wel zie je veel rentokil gif bakjes enz.
    is hier iets over bekend bij het rivm? zijn er informatie forums of iets? bij rentokil wordt je ook niet veel wijzer dat gaat alleen over verdelgings middelen.

    wat voor ziektes verspreiden ze? symptomen enz kan ik gwn niet vinden ik wil dit wel weten zodat ik er rekening mee kan houden en op tijd naar een arts kan gaan als dat nodig is.

    7 reacties
    Reageren
    Quote

    De huismuis (Mus musculus) is een knaagdier uit het geslacht Mus van de onderfamilie Murinae. De huismuis is in Nederland (in tegenstelling tot de meeste in het wild levende dieren) niet beschermd omdat het een plaagdier kan zijn. Ze kunnen door hun snelle voortplanting in korte tijd enorme groepen vormen. Een graanpakhuis kan soms enkele honderden of zelfs duizenden huismuizen bevatten. Alhoewel ze vrij weinig eten, kunnen ze met hun uitwerpselen voedsel vervuilen. Soms vernielen ze allerlei materialen, zoals snoeren en verpakkingen, door eraan te knagen. Ze zijn geen belangrijke verspreider van ziekten, maar via hun ontlasting zouden ze in zeldzame gevallen salmonella en de ziekte van Weil kunnen verspreiden. n de informatie over deze ziekten op de website van het Nederlandse RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) wordt de huismuis echter niet genoemd. Wel noemt het RIVM het Leakyvirus (een hantavirus) bij de huismuis, maar voor de mens is dit virus onschadelijk.

    Bron/Lees verder:
    http://nl.wikipedia.org/wiki/Huismuis

    Reageren
    kees

    dankjewel voor je snelle reactie!!
    dus het enige waar je kans op loopt is salmonella of de ziekte van weil. in zeldzame gevallen dan maar ik vraag me toch af wat ze aantreffen als ze bv een steekproef zouden houden en dan die plekken als boven plafonds en kabelgoten en leidingen zouden onderzoeken. mij lijkt het me ook het best als ze gesloten plafonds niet meer in winkels zouden gebruiken aangezien dat een hemel voor ze is en daar vrijspel hebben om overal te komen waar ze maar willen.

    Reageren
    Maja

    Hai, ik neem aan dat je tijdens sloopwerkzaamheden handschoenen draagt en een mondkapje?

    Maja

    Reageren
    kees

    Het hantavirus cardiopulmonaal (hart en longen) syndroom kenmerkt zich door hoge hartslag en snelle ademhaling bij een Acute Respiratory Distress Syndrome (ARDS) longbeeld. Het heeft een hoge mortaliteit.

    De hemorragische (bloedingsneiging) koorts met renaal (nier) syndroom kenmerkt zich door koorts, bloedingsneiging, lage bloeddruk en nierinsufficiëntie. Het ziektebeloop kan variëren van mild tot snel dodelijk. Het ook in Nederland voorkomende Puumala virus geeft koorts, flankpijn, buikpijn, misselijkheid en braken, bloedingen van het oogbindvlies, hoofdpijn en trage hartslag. Het Puumula virus wordt overgebracht door de rosse woelmuis (Clethrionomys glareolus)

    van Wikipedia

    Reageren
    kees

    geen sloop werkzaamheden maar verbouwing terwijl de winkel open is geen handschoenen of mondkapjes

    Reageren
    Maja

    Heb je deze vraag al eens met je supervisor en collegae besproken? Wat vinden zij er van dat jullie geen bescherming dragen?

    Maja

    Reageren
    dokterK

    Beste, dit is een goede betrouwbare website, waar je alles kan lezen over ziekten; http://www.kiza.nl/content/ratten

    Dit soort vragen horen thuis bij de bedrijfsarts! U zou hem nog kunnen vragen. Wel mijn complimenten over dat u zo alert bent en bewust bent van eventuele risico’s

    Reageren
Reageer op: muizen in supermarkt / gezondheids risico’s
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Voedselvergiftiging: waar moet je op letten?
4 min leestijd

Voedselvergiftiging: waar moet je op letten?

Laat je testen op legionella
3 min leestijd

Better safe than sorry: test daarom op legionella

3 min leestijd

Transvetten, gevaar voor je gezondheid?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.